sklep@zzoom.pl
+48 601-962-449
🚚 Wysyłka do 48h - od 350 zł GRATIS!
☞ Rabaty przy większych zamówieniach
💰 Możliwe zakupy na raty
Producenci
Promocje
Monokular maskujący z celownikiem Levenhuk Camo Dots 10x56
Monokular maskujący z celownikiem Levenhuk Camo Dots 10x56

349,00 zł

Cena regularna: 375,00 zł

Najniższa cena: 375,00 zł
szt.
Monokular maskujący z celownikiem Levenhuk Camo Pine 10x56
Monokular maskujący z celownikiem Levenhuk Camo Pine 10x56

349,00 zł

Cena regularna: 375,00 zł

Najniższa cena: 375,00 zł
szt.

Mikroskop polaryzacyjny cyfrowy MAGUS Pol D850

Dostępność: Dostępny na zamówienie
Cena: 20 990,00 zł 20990.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do ulubionych
Ocena: 0
Producent: Magus
Kod produktu: 83042

Opis

Mikroskop jest przeznaczony do badania obiektów w świetle spolaryzowanym i naturalnym. W świetle przechodzącym można badać próbki geologiczne, a także anizotropowe próbki biologiczne i polimerowe w cienkich przekrojach. W świetle odbitym – polerowane sekcje z jedną polerowaną stroną. Grubość polerowanych sekcji jest dowolna, zwykle 5–10 mm. Mikroskop umożliwia badanie nieprzezroczystych obiektów o grubości do 15 mm. Mikroskop polaryzacyjny do uzyskania obrazu wykorzystuje dwójłomność preparatu anizotropowego. Światło spolaryzowane płasko, podczas przechodzenia przez preparat anizotropowy, dzieli się na dwie wiązki i zmienia płaszczyznę polaryzacji. Analizator przenosi drgania wiązek do tej samej płaszczyzny i osi, powodując destruktywne i konstruktywne interferencje między czołami dwóch fal. Jasne obrazy o wysokim kontraście zmieniają kolory, gdy stolik obraca się. Mikroskop ma obiektywy bez naprężeń. Tuba pośrednia mieści analizator i soczewkę Bertranda, ma również gniazdo na kompensatory. Mikroskop jest wykorzystywany w krystalografii, petrografii, mineralogii, kryminalistyce, medycynie i innych dziedzinach nauki.

Kamera cyfrowa

MAGUS CBF70 to kamera badawcza o rozdzielczości 21 Mpix z matrycą 4/3' do mikroskopii jasnego pola.
Kamera przekazuje realistyczny obraz w rozdzielczości 5280x3954 pikseli. Kamera jest zalecana do użytku z obiektywami o powiększeniu 4x, 10x, 20x i 40x. Podczas pracy z obiektywami o niskim powiększeniu kamera pozwala dostrzec drobniejsze szczegóły.
Przy maksymalnej rozdzielczości filmy są rejestrowane z prędkością 17 kl./s. Wystarczy to do regulacji ostrości mikroskopu.
Po zmniejszeniu rozdzielczości szybkość wzrasta odpowiednio do 56, 67 i 192 kl./s. Przejścia między klatkami stają się płynniejsze, a kamera rejestruje nawet najmniejszy ruch preparatu. Tryby te są odpowiednie do prezentacji w klasie, nagrywania wideo szybko zmieniających się procesów i obserwowania poruszających się preparatów.
Kamera jest wyposażona w interfejs USB 3.0. Szybkość transferu danych jest 10 razy większa niż w przypadku kamer USB 2.0. Ta kamera o dużej szybkości jest zalecana do profesjonalnych laboratoriów, badań lub edukacji na poziomie szkół wyższych.

Głowica mikroskopu

Głowica trójokularowa z obiektywami planarno-achromatycznymi z korekcją do nieskończoności. Przyrządy rejestrujące obrazy cyfrowe są zamocowane w tubie głowicy trójokularowej. Pokrętło wyboru okularu/ścieżki światła w aparacie umożliwia skierowanie wiązki światła do kamery cyfrowej lub tuby okularu. Pierścień regulacji dioptrii jest na lewej tubie.

Miska rewolwerowa

Pięć obiektywów. Wolne miejsce służy do centrowania źródła oświetlenia. W wolnym gnieździe można również zainstalować dodatkowy obiektyw, który zwiększa zakres powiększenia. Konstrukcja miski rewolwerowej („z dala od obserwatora”) zwalnia miejsce z przodu stolika, dzięki czemu użytkownik może zobaczyć obiektyw umieszczony na ścieżce optycznej. Gniazda miski rewolwerowej są wycentrowane, aby zachować zgodność z osią optyczną obiektywu i mikroskopu.

Obiektywy

Obiektywy planarno-achromatyczne z korekcją do nieskończoności są przeznaczone do obserwacji w świetle spolaryzowanym. Układ optyczny bez naprężeń sprawia, że dwójłomność pochodzi od preparatu, a nie od elementów optycznych. Obiektywy są przeznaczone do badania preparatów bez szkiełek nakrywkowych.

Mechanizm regulacji ostrości

Współosiowe pokrętła zgrubnej i precyzyjnej regulacji ostrości są umieszczone po obu stronach dolnej części podstawy. Użytkownik może położyć dłonie na blacie stołu i przyjąć wygodną pozycję podczas prowadzenia obserwacji. Regulacja ostrości jest łatwa i płynna. Konstrukcja mechanizmu regulacji ostrości zapewnia szybką regulację mikroskopu po zmianie badanego obiektu. Z tego powodu pokrętło z blokadą zgrubnej regulacji ostrości jest umieszczone po prawej stronie. Napięcie mechanizmu zgrubnej regulacji ostrości można regulować pierścieniem umieszczonym po lewej stronie.

Stolik

Stolik obraca się o 360°, aby umożliwić obserwację zmian kolorów preparatu w momencie, gdy polaryzator i analizator są ustawione w orientacji krzyżowej. Stolik ma regulację gradacji kąta obrotu. Noniusz umożliwia dokonywanie pomiarów z dokładnością do 0,1°. Stolik można wycentrować za pomocą dwóch śrub, ponieważ analiza obiektu anizotropowego w świetle spolaryzowanym wymaga precyzyjnego wyrównania osi obrotu stolika z osią optyczną mikroskopu.

Źródło oświetlenia

W oświetlaczach światłem odbitym i światłem przechodzącym zastosowano żarówki halogenowe 30 W. Żarówki halogenowe emitują światło o barwie, która umożliwia komfortową pracę. Żarówka 30 W jest wystarczająco jasna do prowadzenia obserwacji z użyciem obiektywów o powiększeniu od 4 do 100 razy w technice jasnego pola i światła spolaryzowanego.

Oświetlenie światłem odbitym

Układ oświetlenia umożliwia stosowanie z oświetlenia Köhlera. Przysłony aperturowa i pola są wstępnie wycentrowane fabrycznie i nie wymagają dodatkowego centrowania. W razie konieczności przysłony można wyregulować przy użyciu śrub centrujących. Źródło oświetlenia jest centrowane względem trzech osi. Wyjmowany analizator i polaryzator umożliwiają prowadzenie obserwacji w świetle spolaryzowanym. Polaryzator można obracać w zakresie 0–360°, analizator można obracać o 360°, a skala noniusza na analizatorze zapewnia dokładny pomiar kąta. Zestaw filtrów pomaga dostosować odtwarzanie kolorów.

Oświetlenie światłem przechodzącym

Oświetlenie Köhlera: przysłona pola z możliwością regulacji kondensor Abbego z możliwością centrowania i regulacji wysokości z regulowaną przysłoną aperturową i dodatkową soczewką obrotową. NA = 1,25. Polaryzator z możliwością obrotu o 360°, z czterema kątami obrotu 0°, 90°, 180°, 270° oznaczonymi na skali. Analizator z możliwością obrotu o 360°, skala noniusza na analizatorze zapewnia dokładny pomiar kąta.

Oświetlenie Köhlera w świetle odbitym i przechodzącym

Oświetlenie Köhlera poprawia jakość obrazu preparatu. Dzięki takiemu oświetleniu można uzyskać maksymalną rozdzielczość w każdym obiektywie i równomierne oświetlenie pola widzenia bez zaciemnień na krawędziach. Badany obiekt jest ostry, a artefakty obrazu są usuwane.

Badanie preparatów w świetle spolaryzowanym

Tuba pośrednia mieści analizator i soczewkę Bertranda, ma również gniazdo na kompensatory. Analizator jest ustawiony na ścieżce światła w celu obserwacji obiektów w świetle spolaryzowanym. Podczas obrotu polaryzatora i analizatora zmienia się kąt polaryzacji. Wzajemnie prostopadłą pozycję można uzyskać, ustawiając obydwa filtry w pozycji „0”. Gdy podstawa mikroskopu obraca się, powierzchnia preparatu w różny sposób odbija światło w zależności od kąta polaryzacji. Soczewka Bertranda jest wykorzystywana do badań konoskopowych. Kompensatory są przeznaczone do wzmacniania kontrastu preparatów o słabej dwójłomności.

Akcesoria

Dostępny jest asortyment akcesoriów przeznaczonych do tego mikroskopu. Dodatkowe obiektywy mogą być używane do badania obiektów do 0,32 µm. Okulary zwiększają zakres powiększenia mikroskopu. Dodatkowe okulary umożliwią pełne wykorzystanie potencjału obiektywu, który jest używany częściej. Kamera cyfrowa, która pozwala na wyświetlanie obrazu z mikroskopu na monitorze i przechowywanie plików oraz oprogramowanie, które umożliwia pomiar preparatów w czasie rzeczywistym. Preparat kalibracyjny do pomiaru obiektów, który można łączyć z obiektywem ze skalą lub oprogramowaniem kamery.

Najważniejsze właściwości mikroskopu:

 • Badania przezroczystych i nieprzezroczystych preparatów anizotropowych w świetle spolaryzowanym i naturalnym
 • Potężne halogenowe źródło światła odbitego i przechodzącego 30 W, które zapewniają jasne, naturalne światło
 • Soczewka Bertranda do konoskopii i ortoskopii, kompensatory i oświetlenie Köhlera w świetle przechodzącym i odbitym
 • Głowica trójokularowa z trzecią tubą do montażu kamery cyfrowej kostka światłodzieląca 100:0 i 0:100
 • Obiektywy planarno-achromatyczne bez naprężeń eliminują fałszywe efekty optyczne
 • Wygodne dopasowanie gniazd miski rewolwerowej i stolika
 • Obrotowy okrągły stolik z noniuszem do precyzyjnego pomiaru kątów
 • Szeroki asortyment dodatkowych akcesoriów

Najważniejsze właściwości kamery:

 • Do prowadzenia obserwacji mikroskopowych w jasnym polu przy użyciu obiektywów o powiększeniu 4 razy, 10 razy, 20 razy i 40 razy
 • Rozdzielczość 21 Mpix: podczas pracy z obiektywami o niskim powiększeniu kamera pozwala dostrzec drobniejsze szczegóły
 • 17 kl./s przy maksymalnej rozdzielczości wystarcza do regulacji ostrości
 • Do 192 kl./s przy zmniejszonej rozdzielczości do prowadzenia pokazów w klasie, obserwacji poruszających się preparatów, nagrywania filmów ruch preparatu można obserwować bez przeskoków i opóźnień
 • Podświetlana kolorowa matryca CMOS SONY Exmor zapewnia niski poziom szumów i wysoką światłoczułość nawet w warunkach słabego oświetlenia. Pozwala uzyskać wyraźniejszy, jaśniejszy i bardziej nasycony kolorami obraz.
 • Interfejs USB 3.0 zapewniający szybki i płynny transfer danych
 • Oprogramowanie do robienia zdjęć, nagrywania wideo, edycji, wyświetlania zewnętrznego, pomiarów liniowych i kątowych

Zawartość zestawu:

 • Kamera cyfrowa MAGUS CBF70 (kamera cyfrowa, przewód USB, instalacyjna płyta CD ze sterownikami i oprogramowaniem, instrukcja obsługi i karta gwarancyjna)
 • Podstawa z gniazdem zasilania, źródło światła przechodzącego i kondensor, mechanizm regulacji ostrości, stolik oraz miska rewolwerowa
 • Oświetlacz światłem odbitym z osłoną lampy
 • Głowica trójokularowa
 • Tuba pośrednia z soczewką Bertranda, analizatorem i gniazdem kompensatora
 • Kompensatory: kompensator λ, kompensator λ/4, klin kwarcowy
 • Obiektyw planarno-achromatyczny z korekcją do nieskończoności: PL 5x/0,12 WD 26,1 mm
 • Obiektyw planarno-achromatyczny z korekcją do nieskończoności: PL 10x/0,25 WD 5,0 mm
 • Obiektyw planarno-achromatyczny z korekcją do nieskończoności: PL 40x/0,6 (z mechanizmem sprężynowym) WD 3,98 mm
 • Obiektyw planarno-achromatyczny z korekcją do nieskończoności: PL 60x/0,7 (z mechanizmem sprężynowym) WD 2,03 mm
 • Okular 10x/20 mm (2 szt.)
 • Okular 10x/20 mm ze skalą. Wartość skali: 0,1 mm
 • Adapter z mocowaniem typu C, 1x
 • Klucz imbusowy
 • Przewód zasilający
 • Osłona przeciwkurzowa
 • Instrukcja obsługi i karta gwarancyjna

Dostępne na zamówienie:

 • Okular 16x/11 mm (2 szt.)
 • Okular 20x/11 mm (2 szt.)
 • Obiektyw planarno-achromatyczny z korekcją do nieskończoności: PL 2,5x/0,07 WD 11 mm
 • Obiektyw planarno-achromatyczny z korekcją do nieskończoności: PL 50x/0,7 (z mechanizmem sprężynowym) WD 3,69 mm
 • Obiektyw planarno-achromatyczny z korekcją do nieskończoności: PL 80x/0,8 (z mechanizmem sprężynowym) WD 1,25 mm
 • Obiektyw planarno-achromatyczny z korekcją do nieskończoności: PL 100x/0,85 (z mechanizmem sprężynowym) WD 0,4 mm
 • Mechaniczne mocowanie stolika
 • Preparat kalibracyjny
MarkaMAGUS
Gwarancja, lata5
EAN5905555018546
Rozmiar opakowania (dł. x szer. x gł.), cm44.7x42.2x67.5
Masa przesyłki, kg12.1
Głowicatrójokularowa
Kąt nachylenia głowicy30 °
Średnica tubusu okularu, mm23.2
Soczewki obiektywoweplanarno-achromatyczne z korekcją do nieskończoności, bez naprężeń: PL 5x/0,12 PL 10x/0,25 PL 40x/0,6 PL 60x/0,7 (*opcjonalnie: PL 2,5x/0,07 PL 50x/0,7 PL 80x/0,8 PL 100x/0,85) wysokość parafokalna 45 mm, przeznaczone do badania preparatów bez szkiełek nakrywkowych
Rewolwer5 obiektywów, możliwość centrowania
Odległość robocza, mm26,1 (5x) 5,0 (10x) 3,98 (40x) 2,03 (60x) 11 (2,5x) 3,69 (50x) 1,25 (80x) 0,4 (100x)
Stolik, mmØ150
Regulacja dioptrii okularu, dioptrii±5 (w lewej tubie)
Kondensorkondensor Abbego NA 1,25 z regulowaną przysłoną i obiektywem obrotowym
Diafragmaregulowana przysłona aperturowa, regulowana przysłona irysowa pola
Regulacja ostrościwspółosiowy, zgrubna regulacja ostrości (21 mm, 39,8 mm/obrót, z pokrętłem blokady i pokrętłem regulacji napięcia) i precyzyjna regulacja ostrości (0,002 mm)
Regulacja jasnościyes
Typ źródła oświetleniaświatło odbite i przechodzące: 12 V/30 W
Zakres temperatur, °C5 — 35
Poziom trudności składania i montażuskomplikowane
Umiejscowienie źródła oświetleniapodwójne
CzujnikSONY Exmor CMOS
Kolorowa/monochromatycznakolorowa
Maksymalna rozdzielczość, piksele5280x3954
Rozmiar matrycy4/3' (17,4x13,0 mm)
Rozmiar piksela, µ m3.3x3.3
Światłoczułość399 mV przy 1/30 s
Współczynnik sygnału/szumu0,1 m V przy 1/30 s
Czas naświetlania0,1 ms – 15 s
Nagrywanie filmówyes
Nagrywanie wideotak
Format obrazu*.jpg, *.bmp, *.png, *.tif
Zakres widmowy, nm380—650 (wbudowany filtr podczerwieni)
Typ migawkiERS (przysłona elektroniczna)
Wymagania systemoweWindows 8/10/11 (wersje 32-bitowa i 64-bitowa), Mac OS X, Linux, procesor do 2,8 GHz Intel Core 2 lub nowszy, co najmniej 2 GB RAM, gniazdo USB 3.0, napęd CD-ROM, monitor 17-calowy lub większy
Typ montażumontaż typu C
Zasilanie kameryDC, 5 V, z gniazda USB komputera adapter 12 V, 3 A dla modułu Peltiera
Zakres temperatury pracy kamery, °C-10 — 50
Zakres wilgotności pracy, %30 — 80
Typbiologiczny, lekki/optyczny, cyfrowy
GłowicaSiedentopf
Powiększenie, x50–600 w konfiguracji podstawowej (*opcjonalnie: 25–1000/1600/2000)
Okulary10х/20 10x/20 ze skalą (*opcjonalnie: 16x/11 20х/11)
Stolik, mmobracana w zakresie 360°, centrowanie, podziałka 1° kąta obrotu skala noniusza do pomiaru kątów z dokładnością do 0,1°
Oświetleniehalogenowe
Zasilanie220±22 V, 50 Hz, zasilanie sieciowe AC
Filtryświatło odbite: matowy, żółty, zielony, niebieski
Poziom zaawansowaniadoświadczeni użytkownicy, profesjonaliści
Polaryzatorświatło przechodzące: z oznaczeniami 0°, 90°, 180°, 270° na skali możliwość obrotu o 360° światło odbite: demontowany
Tuba pośredniawbudowany analizator z możliwością obrotu o 0–360° noniusz do pomiaru kątów z dokładnością do 0,1° soczewka Bertranda gniazdo do montażu kompensatorów
Kompensatorkompensator λ kompensator λ/4 klin kwarcowy
Zastosowaniekliniczne/laboratoryjne
Metoda badaniajasnego pola, polaryzacja
Pokrowiec/futerał/torba w zestawieosłona przeciwkurzowa
Miejsce montażutuba głowicy trójokularowej, tuba okularu zamiast okularu
Format plików wideoformat

Opinie o produkcie (0)

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony