sklep@zzoom.pl
+48 601-962-449
🚚 Wysyłka do 48h - od 350 zł GRATIS!
☞ Rabaty przy większych zamówieniach
💰 Możliwe zakupy na raty
Producenci
Promocje
Monokular maskujący z celownikiem Levenhuk Camo Dots 10x56
Monokular maskujący z celownikiem Levenhuk Camo Dots 10x56

349,00 zł

Cena regularna: 375,00 zł

Najniższa cena: 375,00 zł
szt.
Teleskop Bresser Pollux 150/1400 EQ3
Teleskop Bresser Pollux 150/1400 EQ3

1 699,00 zł

Cena regularna: 1 899,00 zł

Najniższa cena: 1 599,00 zł
szt.
Monokular maskujący z celownikiem Levenhuk Camo Pine 10x56
Monokular maskujący z celownikiem Levenhuk Camo Pine 10x56

349,00 zł

Cena regularna: 375,00 zł

Najniższa cena: 375,00 zł
szt.

Mikroskop polaryzacyjny cyfrowy MAGUS Pol D850 LCD

Dostępność: Dostępny na zamówienie
Cena: 21 999,00 zł 21999.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do ulubionych
Ocena: 0
Producent: Magus
Kod produktu: 83043

Opis

Mikroskop jest przeznaczony do badania obiektów w świetle spolaryzowanym i naturalnym. W świetle przechodzącym można badać próbki geologiczne, a także anizotropowe próbki biologiczne i polimerowe w cienkich przekrojach. W świetle odbitym – polerowane sekcje z jedną polerowaną stroną. Grubość polerowanych sekcji jest dowolna, zwykle 5–10 mm. Mikroskop umożliwia badanie nieprzezroczystych obiektów o grubości do 15 mm. Mikroskop polaryzacyjny do uzyskania obrazu wykorzystuje dwójłomność preparatu anizotropowego. Światło spolaryzowane płasko, podczas przechodzenia przez preparat anizotropowy, dzieli się na dwie wiązki i zmienia płaszczyznę polaryzacji. Analizator przenosi drgania wiązek do tej samej płaszczyzny i osi, powodując destruktywne i konstruktywne interferencje między czołami dwóch fal. Jasne obrazy o wysokim kontraście zmieniają kolory, gdy stolik obraca się. Mikroskop ma obiektywy bez naprężeń. Tuba pośrednia mieści analizator i soczewkę Bertranda, ma również gniazdo na kompensatory. Mikroskop jest wykorzystywany w krystalografii, petrografii, mineralogii, kryminalistyce, medycynie i innych dziedzinach nauki.

Kamera cyfrowa

MAGUS CHD40 to cyfrowa kamera HDMI z trzema interfejsami wideo i automatycznym przełączaniem między jakością 4K i Full HD w zależności od rozdzielczości monitora. Kamera ma matrycę 8 MP i zapewnia realistyczne obrazy w rozdzielczości 4K (3840x2160 pikseli) w przypadku połączenia przez HDMI lub USB 3.0. Po podłączeniu przez Wi-Fi obraz ma jakość Full HD (1920x1080 pikseli). Kamera ma interfejs HDMI do bezpośredniego podłączenia do telewizora, monitora lub projektora. W tym trybie kamera działa autonomicznie bez połączenia z komputerem. Interfejs HDMI zapewnia wysoką i stabilną szybkość transferu z kamery na ekran zewnętrzny. Kamerę można podłączyć do komputera przez Wi-Fi lub USB 3.0. Wideo jest nagrywane z prędkością 30 kl./s. Kamera łączy dużą liczbę klatek na sekundę z wysoką przepustowością HDMI. Dzięki temu filmy są żywe, bez zawieszania się i przerw między klatkami. Przy maksymalnej rozdzielczości obraz jest bardzo szczegółowy, poruszające się obiekty są widoczne bez błędów, a ruch obiektów jest wyświetlany bez opóźnień.

Monitor

Monitor MAGUS MCD40 służy do pracy z systemem wizualizacji mikroskopu MAGUS. Jest on podłączany do kamery zamontowanej w mikroskopie w celu wyświetlania obrazów w czasie rzeczywistym. Monitor obsługuje kamery HDMI MAGUS o rozdzielczości 4K. Przekątna ekranu wynosi 13,3 cala. Matryca IPS zapewnia jasny obraz o dużych kątach widzenia. Patrzenie na wyświetlacz pod kątem nie powoduje zniekształcenia odwzorowania kolorów. Wyświetlacz można umieścić na składanym stojaku na stole lub półce albo zamontować bezpośrednio na kamerze lub statywie mikroskopu.

Głowica mikroskopu

Głowica trójokularowa z obiektywami planarno-achromatycznymi z korekcją do nieskończoności. Przyrządy rejestrujące obrazy cyfrowe są zamocowane w tubie głowicy trójokularowej. Pokrętło wyboru okularu/ścieżki światła w aparacie umożliwia skierowanie wiązki światła do kamery cyfrowej lub tuby okularu. Pierścień regulacji dioptrii jest na lewej tubie.

Miska rewolwerowa

Pięć obiektywów. Wolne miejsce służy do centrowania źródła oświetlenia. W wolnym gnieździe można również zainstalować dodatkowy obiektyw, który zwiększa zakres powiększenia. Konstrukcja miski rewolwerowej („z dala od obserwatora”) zwalnia miejsce z przodu stolika, dzięki czemu użytkownik może zobaczyć obiektyw umieszczony na ścieżce optycznej. Gniazda miski rewolwerowej są wycentrowane, aby zachować zgodność z osią optyczną obiektywu i mikroskopu.

Obiektywy

Obiektywy planarno-achromatyczne z korekcją do nieskończoności są przeznaczone do obserwacji w świetle spolaryzowanym. Układ optyczny bez naprężeń sprawia, że dwójłomność pochodzi od preparatu, a nie od elementów optycznych. Obiektywy są przeznaczone do badania preparatów bez szkiełek nakrywkowych.

Mechanizm regulacji ostrości

Współosiowe pokrętła zgrubnej i precyzyjnej regulacji ostrości są umieszczone po obu stronach dolnej części podstawy. Użytkownik może położyć dłonie na blacie stołu i przyjąć wygodną pozycję podczas prowadzenia obserwacji. Regulacja ostrości jest łatwa i płynna. Konstrukcja mechanizmu regulacji ostrości zapewnia szybką regulację mikroskopu po zmianie badanego obiektu. Z tego powodu pokrętło z blokadą zgrubnej regulacji ostrości jest umieszczone po prawej stronie. Napięcie mechanizmu zgrubnej regulacji ostrości można regulować pierścieniem umieszczonym po lewej stronie.

Stolik

Stolik obraca się o 360°, aby umożliwić obserwację zmian kolorów preparatu w momencie, gdy polaryzator i analizator są ustawione w orientacji krzyżowej. Stolik ma regulację gradacji kąta obrotu. Noniusz umożliwia dokonywanie pomiarów z dokładnością do 0,1°. Stolik można wycentrować za pomocą dwóch śrub, ponieważ analiza obiektu anizotropowego w świetle spolaryzowanym wymaga precyzyjnego wyrównania osi obrotu stolika z osią optyczną mikroskopu.

Źródło oświetlenia

W oświetlaczach światłem odbitym i światłem przechodzącym zastosowano żarówki halogenowe 30 W. Żarówki halogenowe emitują światło o barwie, która umożliwia komfortową pracę. Żarówka 30 W jest wystarczająco jasna do prowadzenia obserwacji z użyciem obiektywów o powiększeniu od 4 do 100 razy w technice jasnego pola i światła spolaryzowanego.

Oświetlenie światłem odbitym

Układ oświetlenia umożliwia stosowanie z oświetlenia Köhlera. Przysłony aperturowa i pola są wstępnie wycentrowane fabrycznie i nie wymagają dodatkowego centrowania. W razie konieczności przysłony można wyregulować przy użyciu śrub centrujących. Źródło oświetlenia jest centrowane względem trzech osi. Wyjmowany analizator i polaryzator umożliwiają prowadzenie obserwacji w świetle spolaryzowanym. Polaryzator można obracać w zakresie 0–360°, analizator można obracać o 360°, a skala noniusza na analizatorze zapewnia dokładny pomiar kąta. Zestaw filtrów pomaga dostosować odtwarzanie kolorów.

Oświetlenie światłem przechodzącym

Oświetlenie Köhlera: przysłona pola z możliwością regulacji kondensor Abbego z możliwością centrowania i regulacji wysokości z regulowaną przysłoną aperturową i dodatkową soczewką obrotową. NA = 1,25. Polaryzator z możliwością obrotu o 360°, z czterema kątami obrotu 0°, 90°, 180°, 270° oznaczonymi na skali. Analizator z możliwością obrotu o 360°, skala noniusza na analizatorze zapewnia dokładny pomiar kąta.

Oświetlenie Köhlera w świetle odbitym i przechodzącym

Oświetlenie Köhlera poprawia jakość obrazu preparatu. Dzięki takiemu oświetleniu można uzyskać maksymalną rozdzielczość w każdym obiektywie i równomierne oświetlenie pola widzenia bez zaciemnień na krawędziach. Badany obiekt jest ostry, a artefakty obrazu są usuwane.

Badanie preparatów w świetle spolaryzowanym

Tuba pośrednia mieści analizator i soczewkę Bertranda, ma również gniazdo na kompensatory. Analizator jest ustawiony na ścieżce światła w celu obserwacji obiektów w świetle spolaryzowanym. Podczas obrotu polaryzatora i analizatora zmienia się kąt polaryzacji. Wzajemnie prostopadłą pozycję można uzyskać, ustawiając obydwa filtry w pozycji „0”. Gdy podstawa mikroskopu obraca się, powierzchnia preparatu w różny sposób odbija światło w zależności od kąta polaryzacji. Soczewka Bertranda jest wykorzystywana do badań konoskopowych. Kompensatory są przeznaczone do wzmacniania kontrastu preparatów o słabej dwójłomności.

Akcesoria

Dostępny jest asortyment akcesoriów przeznaczonych do tego mikroskopu. Dodatkowe obiektywy mogą być używane do badania obiektów do 0,32 µm. Okulary zwiększają zakres powiększenia mikroskopu. Dodatkowe okulary umożliwią pełne wykorzystanie potencjału obiektywu, który jest używany częściej. Kamera cyfrowa, która pozwala na wyświetlanie obrazu z mikroskopu na monitorze i przechowywanie plików oraz oprogramowanie, które umożliwia pomiar preparatów w czasie rzeczywistym. Preparat kalibracyjny do pomiaru obiektów, który można łączyć z obiektywem ze skalą lub oprogramowaniem kamery.

Najważniejsze właściwości mikroskopu:

 • Badania przezroczystych i nieprzezroczystych preparatów anizotropowych w świetle spolaryzowanym i naturalnym
 • Potężne halogenowe źródło światła odbitego i przechodzącego 30 W, które zapewniają jasne, naturalne światło
 • Soczewka Bertranda do konoskopii i ortoskopii, kompensatory i oświetlenie Köhlera w świetle przechodzącym i odbitym
 • Głowica trójokularowa z trzecią tubą do montażu kamery cyfrowej kostka światłodzieląca 100:0 i 0:100
 • Obiektywy planarno-achromatyczne bez naprężeń eliminują fałszywe efekty optyczne
 • Wygodne dopasowanie gniazd miski rewolwerowej i stolika
 • Obrotowy okrągły stolik z noniuszem do precyzyjnego pomiaru kątów
 • Szeroki asortyment dodatkowych akcesoriów

Najważniejsze właściwości kamery:

 • Kamera działa autonomicznie, bez połączenia z komputerem, i za pośrednictwem interfejsu HDMI. Możliwość podłączenia do komputera za pośrednictwem Wi-Fi i interfejsu USB 3.0.
 • Automatyczne przełączanie między jakością obrazu 4K i Full HD w zależności od rozdzielczości monitora
 • 30 kl./s przy obserwacji ruchomych preparatów, rejestrowaniu wideo i przesuwaniu preparatu bez szarpnięć i opóźnień
 • Podświetlana kolorowa matryca CMOS SONY Exmor/Starvis zapewnia niski poziom szumów i wysoką światłoczułość nawet w warunkach słabego oświetlenia. Pozwala uzyskać wyraźniejszy, jaśniejszy i bardziej nasycony kolorami obraz.
 • Oprogramowanie do robienia zdjęć, nagrywania wideo, edycji, funkcji wyświetlania zewnętrznego, pomiarów liniowych i kątowych

Zawartość zestawu:

 • Kamera cyfrowa MAGUS CHD40 (kamera cyfrowa, przewod HDMI (1,5 m), przewod USB 3.0 (1,5 m), mysz USB, karta pamieci SD 32 GB, adapter Wi-Fi USB (2 szt.), zasilacz sieciowy 12 V/1 A (Euro), instalacyjna plyta CD ze sterownikami i oprogramowaniem, instrukcja obslugi i karta gwarancyjna)
 • Monitor LCD MAGUS MCD40
 • Podstawa z gniazdem zasilania, źródło światła przechodzącego i kondensor, mechanizm regulacji ostrości, stolik oraz miska rewolwerowa
 • Oświetlacz światłem odbitym z osłoną lampy
 • Głowica trójokularowa
 • Tuba pośrednia z soczewką Bertranda, analizatorem i gniazdem kompensatora
 • Kompensatory: kompensator λ, kompensator λ/4, klin kwarcowy
 • Obiektyw planarno-achromatyczny z korekcją do nieskończoności: PL 5x/0,12 WD 26,1 mm
 • Obiektyw planarno-achromatyczny z korekcją do nieskończoności: PL 10x/0,25 WD 5,0 mm
 • Obiektyw planarno-achromatyczny z korekcją do nieskończoności: PL 40x/0,6 (z mechanizmem sprężynowym) WD 3,98 mm
 • Obiektyw planarno-achromatyczny z korekcją do nieskończoności: PL 60x/0,7 (z mechanizmem sprężynowym) WD 2,03 mm
 • Okular 10x/20 mm (2 szt.)
 • Okular 10x/20 mm ze skalą. Wartość skali: 0,1 mm
 • Adapter z mocowaniem typu C, 1x
 • Klucz imbusowy
 • Przewód zasilający
 • Osłona przeciwkurzowa
 • Instrukcja obsługi i karta gwarancyjna

Dostępne na zamówienie:

 • Okular 16x/11 mm (2 szt.)
 • Okular 20x/11 mm (2 szt.)
 • Obiektyw planarno-achromatyczny z korekcją do nieskończoności: PL 2,5x/0,07 WD 11 mm
 • Obiektyw planarno-achromatyczny z korekcją do nieskończoności: PL 50x/0,7 (z mechanizmem sprężynowym) WD 3,69 mm
 • Obiektyw planarno-achromatyczny z korekcją do nieskończoności: PL 80x/0,8 (z mechanizmem sprężynowym) WD 1,25 mm
 • Obiektyw planarno-achromatyczny z korekcją do nieskończoności: PL 100x/0,85 (z mechanizmem sprężynowym) WD 0,4 mm
 • Mechaniczne mocowanie stolika
 • Preparat kalibracyjny
MarkaMAGUS
Gwarancja, lata5
EAN5905555018553
Rozmiar opakowania (dł. x szer. x gł.), cm44.7x42.2x67.5
Masa przesyłki, kg14.25
Głowicatrójokularowa
Kąt nachylenia głowicy30 °
Średnica tubusu okularu, mm23.2
Soczewki obiektywoweplanarno-achromatyczne z korekcją do nieskończoności, bez naprężeń: PL 5x/0,12 PL 10x/0,25 PL 40x/0,6 PL 60x/0,7 (*opcjonalnie: PL 2,5x/0,07 PL 50x/0,7 PL 80x/0,8 PL 100x/0,85) wysokość parafokalna 45 mm, przeznaczone do badania preparatów bez szkiełek nakrywkowych
Rewolwer5 obiektywów, możliwość centrowania
Odległość robocza, mm26,1 (5x) 5,0 (10x) 3,98 (40x) 2,03 (60x) 11 (2,5x) 3,69 (50x) 1,25 (80x) 0,4 (100x)
Stolik, mmØ150
Regulacja dioptrii okularu, dioptrii±5 (w lewej tubie)
Kondensorkondensor Abbego NA 1,25 z regulowaną przysłoną i obiektywem obrotowym
Diafragmaregulowana przysłona aperturowa, regulowana przysłona irysowa pola
Regulacja ostrościwspółosiowy, zgrubna regulacja ostrości (21 mm, 39,8 mm/obrót, z pokrętłem blokady i pokrętłem regulacji napięcia) i precyzyjna regulacja ostrości (0,002 mm)
Regulacja jasnościyes
Typ źródła oświetleniaświatło odbite i przechodzące: 12 V/30 W
Zakres temperatur, °C5 — 35
Poziom trudności składania i montażuskomplikowane
Umiejscowienie źródła oświetleniapodwójne
Typbiologiczny, lekki/optyczny, cyfrowy
GłowicaSiedentopf
Powiększenie, x50–600 w konfiguracji podstawowej (*opcjonalnie: 25–1000/1600/2000)
Okulary10х/20 10x/20 ze skalą (*opcjonalnie: 16x/11 20х/11)
Stolik, mmobracana w zakresie 360°, centrowanie, podziałka 1° kąta obrotu skala noniusza do pomiaru kątów z dokładnością do 0,1°
Oświetleniehalogenowe
Zasilanie220±22 V, 50 Hz, zasilanie sieciowe AC
Filtryświatło odbite: matowy, żółty, zielony, niebieski
Poziom zaawansowaniadoświadczeni użytkownicy, profesjonaliści
Polaryzatorświatło przechodzące: z oznaczeniami 0°, 90°, 180°, 270° na skali możliwość obrotu o 360° światło odbite: demontowany
Tuba pośredniawbudowany analizator z możliwością obrotu o 0–360° noniusz do pomiaru kątów z dokładnością do 0,1° soczewka Bertranda gniazdo do montażu kompensatorów
Kompensatorkompensator λ kompensator λ/4 klin kwarcowy
Zastosowaniekliniczne/laboratoryjne
Metoda badaniajasnego pola, polaryzacja
Pokrowiec/futerał/torba w zestawieosłona przeciwkurzowa
CzujnikSony Exmor/Starvis CMOS
Kolorowa/monochromatycznakolorowa
Megapiksele8
Maksymalna rozdzielczość, piksele3840x2160
Rozmiar matrycy1/1,2' (11,14x6,26 mm)
Rozmiar piksela, µ m2.9x2.9
Złącza interfejsuWi-Fi, HDMI 1,4, USB 3.0
Karta pamięciSD do 32 GB
Możliwość podłączenia dodatkowych urządzeńmysz komputerowa (USB), pamięć flash (USB), adapter Wi-Fi (USB)
Światłoczułość1028 mV z 1/30 s
Współczynnik sygnału/szumu0,13 mV przy 1/30 s
Czas naświetlania0,14 ms – 1000 ms
Nagrywanie filmówyes
Liczba klatek na sekundę, kl./s przy rozdzielczości30 przy 3840x2160 (HDMI) , 30 pr

Opinie o produkcie (0)

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony