sklep@zzoom.pl
+48 601-962-449
🚚 Wysyłka do 48h - od 350 zł GRATIS!
☞ Rabaty przy większych zamówieniach
💰 Możliwe zakupy na raty
Producenci
Promocje
Monokular maskujący z celownikiem Levenhuk Camo Pine 10x56
Monokular maskujący z celownikiem Levenhuk Camo Pine 10x56

349,00 zł

Cena regularna: 375,00 zł

Najniższa cena: 375,00 zł
szt.
Monokular maskujący z celownikiem Levenhuk Camo Dots 10x56
Monokular maskujący z celownikiem Levenhuk Camo Dots 10x56

349,00 zł

Cena regularna: 375,00 zł

Najniższa cena: 375,00 zł
szt.

Mikroskop polaryzacyjny cyfrowy MAGUS Pol D800

Dostępność: Dostępny na zamówienie
Cena: 17 190,00 zł 17190.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do ulubionych
Ocena: 0
Producent: Magus
Kod produktu: 83040

Opis

Mikroskop jest przeznaczony do badania anizotropowych preparatów geologicznych, biologicznych i polimerów w świetle spolaryzowanym i przechodzącym. Mikroskop polaryzacyjny zapewnia obraz, wykorzystując dwójłomność preparatu anizotropowego. Światło spolaryzowane płasko, podczas przechodzenia przez preparat anizotropowy, dzieli się na dwie wiązki i zmienia płaszczyznę polaryzacji. Analizator przenosi drgania wiązek do tej samej płaszczyzny i osi, powodując destruktywne i konstruktywne interferencje między czołami dwóch fal. Jasne obrazy o wysokim kontraście zmieniają kolory, gdy stolik obraca się. Mikroskop ma obiektywy bez naprężeń. Tuba pośrednia mieści analizator i soczewkę Bertranda, ma również gniazdo na kompensatory. Mikroskop jest wykorzystywany w krystalografii, petrografii, mineralogii, kryminalistyce, medycynie i innych dziedzinach nauki.

Kamera cyfrowa

MAGUS CBF70 to kamera badawcza o rozdzielczości 21 Mpix z matrycą 4/3' do mikroskopii jasnego pola.
Kamera przekazuje realistyczny obraz w rozdzielczości 5280x3954 pikseli. Kamera jest zalecana do użytku z obiektywami o powiększeniu 4x, 10x, 20x i 40x. Podczas pracy z obiektywami o niskim powiększeniu kamera pozwala dostrzec drobniejsze szczegóły.
Przy maksymalnej rozdzielczości filmy są rejestrowane z prędkością 17 kl./s. Wystarczy to do regulacji ostrości mikroskopu.
Po zmniejszeniu rozdzielczości szybkość wzrasta odpowiednio do 56, 67 i 192 kl./s. Przejścia między klatkami stają się płynniejsze, a kamera rejestruje nawet najmniejszy ruch preparatu. Tryby te są odpowiednie do prezentacji w klasie, nagrywania wideo szybko zmieniających się procesów i obserwowania poruszających się preparatów.
Kamera jest wyposażona w interfejs USB 3.0. Szybkość transferu danych jest 10 razy większa niż w przypadku kamer USB 2.0. Ta kamera o dużej szybkości jest zalecana do profesjonalnych laboratoriów, badań lub edukacji na poziomie szkół wyższych.

Głowica mikroskopu

Głowica trójokularowa z obiektywami planarno-achromatycznymi z korekcją do nieskończoności. Przyrządy rejestrujące obrazy cyfrowe są zamocowane w tubie głowicy trójokularowej. Pokrętło wyboru okularu/ścieżki światła w aparacie umożliwia skierowanie wiązki światła do kamery cyfrowej lub tuby okularu. Pierścień regulacji dioptrii jest na lewej tubie.

Miska rewolwerowa

Pięć obiektywów. W wolnym gnieździe można również zainstalować dodatkowy obiektyw, który zwiększa zakres powiększenia. Konstrukcja miski rewolwerowej („z dala od obserwatora”) zwalnia przestrzeń z przodu stolika, aby użytkownik mógł widzieć obiektyw umieszczony na ścieżce optycznej. Gniazda miski rewolwerowej są wycentrowane, aby zachować zgodność z osią optyczną obiektywu i mikroskopu.

Obiektywy

Obiektywy planarno-achromatyczne z korekcją do nieskończoności są przeznaczone do obserwacji w świetle spolaryzowanym. Układ optyczny bez naprężeń sprawia, że dwójłomność pochodzi od preparatu, a nie od elementów optycznych. Przeznaczony do użytku ze szkiełkami nakrywkowymi o grubości 0,17 mm.

Mechanizm regulacji ostrości

Współosiowe pokrętła zgrubnej i precyzyjnej regulacji ostrości są umieszczone po obu stronach dolnej części podstawy. Użytkownik może położyć dłonie na blacie stołu i przyjąć wygodną pozycję podczas prowadzenia obserwacji. Regulacja ostrości jest łatwa i płynna. Konstrukcja mechanizmu regulacji ostrości zapewnia szybką regulację mikroskopu po zmianie badanego obiektu. Z tego powodu pokrętło z blokadą zgrubnej regulacji ostrości jest umieszczone po prawej stronie. Napięcie mechanizmu zgrubnej regulacji ostrości można regulować pierścieniem umieszczonym po lewej stronie.

Stolik

Stolik obraca się o 360°, aby umożliwić obserwację zmian kolorów preparatu w momencie, gdy polaryzator i analizator są ustawione w orientacji krzyżowej. Stolik ma regulację gradacji kąta obrotu. Noniusz umożliwia dokonywanie pomiarów z dokładnością do 0,1°. Stolik można wycentrować za pomocą dwóch śrub, ponieważ analiza obiektu anizotropowego w świetle spolaryzowanym wymaga precyzyjnego wyrównania osi obrotu stolika z osią optyczną mikroskopu.

Źródło oświetlenia

Żarówki halogenowe emitują światło o barwie, która umożliwia komfortową pracę. Żarówka 30 W jest wystarczająco jasna do prowadzenia obserwacji z użyciem obiektywów o powiększeniu od 4 do 100 razy w technice jasnego pola i światła spolaryzowanego.

Oświetlenie światłem przechodzącym

Oświetlenie Köhlera: przysłona pola z możliwością regulacji kondensor Abbego z możliwością centrowania i regulacji wysokości z regulowaną przysłoną aperturową i dodatkową soczewką obrotową. NA = 1,25. Polaryzator z możliwością obrotu o 360°, z czterema kątami obrotu 0°, 90°, 180°, 270° oznaczonymi na skali. Analizator z możliwością obrotu o 360°. Noniusz na analizatorze zapewnia precyzyjny pomiar kątów.

Oświetlenie Köhlera

Oświetlenie Köhlera poprawia jakość obrazu preparatu. Z takim oświetleniem można uzyskać maksymalną rozdzielczość w każdym obiektywie, a także jednolite oświetlenie pola widzenia bez ciemniejszych obszarów przy krawędziach. Obiekt badania jest wyraźnie wyostrzony, a artefakty obrazu są usunięte.

Badanie preparatów w świetle spolaryzowanym

Tuba pośrednia mieści analizator i soczewkę Bertranda, ma również gniazdo na kompensatory. Analizator jest ustawiony na ścieżce światła w celu obserwacji obiektów w świetle spolaryzowanym. Podczas obrotu polaryzatora i analizatora zmienia się kąt polaryzacji. Wzajemnie prostopadłą pozycję można uzyskać, ustawiając obydwa filtry w pozycji „0”. Gdy podstawa mikroskopu obraca się, powierzchnia preparatu w różny sposób odbija światło w zależności od kąta polaryzacji. Soczewka Bertranda jest wykorzystywana do badań konoskopowych. Kompensatory są przeznaczone do wzmacniania kontrastu preparatów o słabej dwójłomności.

Akcesoria

Dostępna jest seria akcesoriów opracowanych specjalnie dla tego mikroskopu. Dodatkowe obiektywy mogą być wykorzystane do obserwacji obiektów o wielkości nawet 0,22 µm. Okulary zwiększają zakres powiększenia mikroskopu. Dodatkowe okulary umożliwią wykorzystanie pełnego potencjału częściej używanego obiektywu. Kamera cyfrowa, która pozwala na wyświetlanie obrazu z mikroskopu na monitorze i przechowywanie plików oraz oprogramowanie, które umożliwia pomiar preparatów w czasie rzeczywistym. Preparat kalibracyjny do pomiaru obiektów, który można łączyć z obiektywem ze skalą lub oprogramowaniem kamery.

Najważniejsze właściwości mikroskopu:

 • Badanie anizotropowych preparatów świetle spolaryzowanym i przechodzącym
 • Potężny halogenowy oświetlacz światłem przechodzącym 30 W, który zapewnia jasne, naturalne światło
 • Soczewka Bertranda do konoskopii i ortoskopii, kompensatory i oświetlenie Köhlera
 • Głowica trójokularowa z trzecią tubą do montażu kamery cyfrowej kostka światłodzieląca 100:0 i 0:100
 • Obiektywy planarno-achromatyczne bez naprężeń eliminują fałszywe efekty optyczne
 • Wygodne dopasowanie gniazd miski rewolwerowej i stolika
 • Obrotowy okrągły stolik z noniuszem do precyzyjnego pomiaru kątów
 • Szeroki asortyment dodatkowych akcesoriów

Najważniejsze właściwości kamery:

 • Do prowadzenia obserwacji mikroskopowych w jasnym polu przy użyciu obiektywów o powiększeniu 4 razy, 10 razy, 20 razy i 40 razy
 • Rozdzielczość 21 Mpix: podczas pracy z obiektywami o niskim powiększeniu kamera pozwala dostrzec drobniejsze szczegóły
 • 17 kl./s przy maksymalnej rozdzielczości wystarcza do regulacji ostrości
 • Do 192 kl./s przy zmniejszonej rozdzielczości do prowadzenia pokazów w klasie, obserwacji poruszających się preparatów, nagrywania filmów ruch preparatu można obserwować bez przeskoków i opóźnień
 • Podświetlana kolorowa matryca CMOS SONY Exmor zapewnia niski poziom szumów i wysoką światłoczułość nawet w warunkach słabego oświetlenia. Pozwala uzyskać wyraźniejszy, jaśniejszy i bardziej nasycony kolorami obraz.
 • Interfejs USB 3.0 zapewniający szybki i płynny transfer danych
 • Oprogramowanie do robienia zdjęć, nagrywania wideo, edycji, wyświetlania zewnętrznego, pomiarów liniowych i kątowych

Zawartość zestawu:

 • Kamera cyfrowa MAGUS CBF70 (kamera cyfrowa, przewód USB, instalacyjna płyta CD ze sterownikami i oprogramowaniem, instrukcja obsługi i karta gwarancyjna)
 • Podstawa z gniazdem zasilania, źródło światła przechodzącego i kondensor, mechanizm regulacji ostrości, stolik oraz miska rewolwerowa
 • Głowica trójokularowa
 • Tuba pośrednia z soczewką Bertranda, analizator i gniazdo kompensatora
 • Kompensatory: kompensator λ, kompensator λ/4, klin kwarcowy
 • Obiektyw planarno-achromatyczny z korekcją do nieskończoności: PL 4x/0,10 WD 21 mm
 • Obiektyw planarno-achromatyczny z korekcją do nieskończoności: PL 10x/0,25 WD 5,0 mm
 • Obiektyw planarno-achromatyczny z korekcją do nieskończoności: PL 40x/0,65 (z mechanizmem sprężynowym) WD 0,66 mm
 • Obiektyw planarno-achromatyczny z korekcją do nieskończoności: PL 60x/0,80 (z mechanizmem sprężynowym) WD 0,46 mm
 • Okular 10x/22 mm z dużym odstępem źrenicy wyjściowej (2 szt.)
 • Okular 10x/22 mm ze skalą. Wartość skali: 0,1 mm
 • Adapter z mocowaniem typu C, 1x
 • Klucz imbusowy
 • Przewód zasilający
 • Osłona przeciwkurzowa
 • Instrukcja obsługi i karta gwarancyjna

Dostępne na zamówienie:

 • Okular 10x/22 mm z krzyżem
 • Okular 12,5x/14 mm (2 szt.)
 • Okular 15x/15 mm (2 szt.)
 • Okular 20x/12 mm (2 szt.)
 • Okular 25x/9 mm (2 szt.)
 • Obiektyw planarno-achromatyczny z korekcją do nieskończoności: PL 5x/0,12 WD 26,1 mm
 • Obiektyw planarno-achromatyczny z korekcją do nieskończoności: PL 20x/0,4 WD 8,8 mm
 • Obiektyw planarno-achromatyczny z korekcją do nieskończoności, fluorescencja: PL 100x/1,25 (z mechanizmem sprężynowym, olejek immersyjny) WD 0,36 mm
 • Obiektyw planarno-achromatyczny z korekcją do nieskończoności, fluorescencja: PL 100x/0,8 (z mechanizmem sprężynowym, suchy) WD 2,02 mm
 • Mechaniczne mocowanie stolika
 • Preparat kalibracyjny
MarkaMAGUS
Gwarancja, lata5
EAN5905555018515
Rozmiar opakowania (dł. x szer. x gł.), cm43.1x27.1x63
Masa przesyłki, kg15.1
Głowicatrójokularowa
Kąt nachylenia głowicy30 °
Średnica tubusu okularu, mm30
Soczewki obiektywoweplanarno-achromatyczne z korekcją do nieskończoności, bez naprężeń: PL 4x/0,10 PL 10x/0,25 PL 40x/0,65 PL 60x/0,80 (*opcjonalnie: PL 5x/0,12 PL 20x/0,4 PL 100x/1,25 (olejek immersyjny) PL 100x/0,8 (suchy)) wysokość parafokalna 45 mm, przeznaczone do pracy ze szkiełkami nakrywkowymi o grubości 0,17 mm
Rewolwer5 obiektywów, możliwość centrowania
Odległość robocza, mm21 (4x) 5,0 (10x) 0,66 (40x) 0,46 (60x) 26,1 (5x) 8,8 (20x) 0,36 (100x (olejek immersyjny)) 2,02 (100x (suchy))
Rozstaw źrenic, mm48 — 75
Stolik, mmØ150
Regulacja dioptrii okularu, dioptrii±5 (w lewej tubie)
Kondensorkondensor Abbego NA 1,25 z regulowaną przysłoną i obiektywem obrotowym
Diafragmaregulowana przysłona aperturowa, regulowana przysłona irysowa pola
Regulacja ostrościwspółosiowy, zgrubna regulacja ostrości (21 mm, 39,8 mm/obrót, z pokrętłem blokady i pokrętłem regulacji napięcia) i precyzyjna regulacja ostrości (0,002 mm)
Regulacja jasnościyes
Typ źródła oświetlenialampa halogenowa: 12V/30W
Zakres temperatur, °C5 — 35
Poziom trudności składania i montażuskomplikowane
Umiejscowienie źródła oświetleniaoświetlenie dolne
CzujnikSONY Exmor CMOS
Kolorowa/monochromatycznakolorowa
Megapiksele21
Maksymalna rozdzielczość, piksele5280x3954
Rozmiar matrycy4/3' (17,4x13,0 mm)
Rozmiar piksela, µ m3.3x3.3
Światłoczułość399 mV przy 1/30 s
Współczynnik sygnału/szumu0,1 m V przy 1/30 s
Czas naświetlania0,1 ms – 15 s
Nagrywanie filmówyes
Nagrywanie wideotak
Format obrazu*.jpg, *.bmp, *.png, *.tif
Zakres widmowy, nm380—650 (wbudowany filtr podczerwieni)
Typ migawkiERS (przysłona elektroniczna)
Wymagania systemoweWindows 8/10/11 (wersje 32-bitowa i 64-bitowa), Mac OS X, Linux, procesor do 2,8 GHz Intel Core 2 lub nowszy, co najmniej 2 GB RAM, gniazdo USB 3.0, napęd CD-ROM, monitor 17-calowy lub większy
Typ montażumontaż typu C
Zasilanie kameryDC, 5 V, z gniazda USB komputera adapter 12 V, 3 A dla modułu Peltiera
Zakres temperatury pracy kamery, °C-10 — 50
Zakres wilgotności pracy, %30 — 80
OprogramowanieMAGUS View
Typbiologiczny, lekki/optyczny, cyfrowy
GłowicaSiedentopf
Okulary10х/22 mm, odstęp źrenicy wyjściowej: 10 mm 10х/22 mm ze skalą (*opcjonalnie: 10x/22 mm z krzyżem, 12,5x/14 15x/15 20x/12 25x/9)
Stolik, mmobracana w zakresie 360°, centrowanie, podziałka 1° kąta obrotu skala noniusza do pomiaru kątów z dokładnością do 0,1°
Oświetleniehalogenowe
Zasilanie220±22 V, 50 Hz, zasilanie sieciowe AC
Poziom zaawansowaniadoświadczeni użytkownicy, profesjonaliści
Polaryzatorz oznaczeniami 0°, 90°, 180°, 270° na skali możliwość obrotu o 360°
Tuba pośredniawbudowany analizator z możliwością obrotu o 0–360° noniusz do pomiaru kątów z dokładnością do 0,1° soczewka Bertranda gniazdo do montażu kompensatorów
Kompensatorkompensator λ kompensator λ/4 klin kwarcowy
Zastosowaniekliniczne/laboratoryjne
Metoda badaniajasnego pola, polaryzacja
Pokrowiec/futerał/torba w zestawieosłona przeciwkurzowa
Miejsce montażutuba głowicy trójokularowej, tuba okularu zamiast okularu
Format plików wideoformat wyjściowy:*.wmv, *.avi, *.h264 (Windows 8 i późniejsze wersje),* h265 (Windows 10 i późniejsze wersje)
Interfejs komputeraUSB 3.0, 5 Gb/s
Korpustrwałe aluminium
Opcje programowalnerozmiar obrazu, jasność, czas ekspozycji
Liczba klatek na sekundę, kl./s przy rozdzielczości17 przy 5280x3954, 192 przy 584x438, 67 przy 1760x1316, 56 przy 2640x1976, 17 przy 3952x3952
Balans bieliręczna, automatyczne
Czas ekspozycjiręczna, automatyczne

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
ZZoom.pl - sprzęt optyczny i obeserwacyjny
Sklep internetowy Shoper.pl