99,00 zł
Cena regularna:
109,00 zł
1 149,00 zł
Cena regularna:
1 299,00 zł
1 599,00 zł
Cena regularna:
1 699,00 zł
Mikroskop polaryzacyjny cyfrowy MAGUS Pol D800
Opis
Mikroskop jest przeznaczony do badania anizotropowych preparatów geologicznych, biologicznych i polimerów w świetle spolaryzowanym i przechodzącym. Mikroskop polaryzacyjny zapewnia obraz, wykorzystując dwójłomność preparatu anizotropowego. Światło spolaryzowane płasko, podczas przechodzenia przez preparat anizotropowy, dzieli się na dwie wiązki i zmienia płaszczyznę polaryzacji. Analizator przenosi drgania wiązek do tej samej płaszczyzny i osi, powodując destruktywne i konstruktywne interferencje między czołami dwóch fal. Jasne obrazy o wysokim kontraście zmieniają kolory, gdy stolik obraca się. Mikroskop ma obiektywy bez naprężeń. Tuba pośrednia mieści analizator i soczewkę Bertranda, ma również gniazdo na kompensatory. Mikroskop jest wykorzystywany w krystalografii, petrografii, mineralogii, kryminalistyce, medycynie i innych dziedzinach nauki.
Kamera cyfrowa
MAGUS CBF70 to kamera badawcza o rozdzielczości 21 Mpix z matrycą 4/3' do mikroskopii jasnego pola.
Kamera przekazuje realistyczny obraz w rozdzielczości 5280x3954 pikseli. Kamera jest zalecana do użytku z obiektywami o powiększeniu 4x, 10x, 20x i 40x. Podczas pracy z obiektywami o niskim powiększeniu kamera pozwala dostrzec drobniejsze szczegóły.
Przy maksymalnej rozdzielczości filmy są rejestrowane z prędkością 17 kl./s. Wystarczy to do regulacji ostrości mikroskopu.
Po zmniejszeniu rozdzielczości szybkość wzrasta odpowiednio do 56, 67 i 192 kl./s. Przejścia między klatkami stają się płynniejsze, a kamera rejestruje nawet najmniejszy ruch preparatu. Tryby te są odpowiednie do prezentacji w klasie, nagrywania wideo szybko zmieniających się procesów i obserwowania poruszających się preparatów.
Kamera jest wyposażona w interfejs USB 3.0. Szybkość transferu danych jest 10 razy większa niż w przypadku kamer USB 2.0. Ta kamera o dużej szybkości jest zalecana do profesjonalnych laboratoriów, badań lub edukacji na poziomie szkół wyższych.
Głowica mikroskopu
Głowica trójokularowa z obiektywami planarno-achromatycznymi z korekcją do nieskończoności. Przyrządy rejestrujące obrazy cyfrowe są zamocowane w tubie głowicy trójokularowej. Pokrętło wyboru okularu/ścieżki światła w aparacie umożliwia skierowanie wiązki światła do kamery cyfrowej lub tuby okularu. Pierścień regulacji dioptrii jest na lewej tubie.
Miska rewolwerowa
Pięć obiektywów. W wolnym gnieździe można również zainstalować dodatkowy obiektyw, który zwiększa zakres powiększenia. Konstrukcja miski rewolwerowej („z dala od obserwatora”) zwalnia przestrzeń z przodu stolika, aby użytkownik mógł widzieć obiektyw umieszczony na ścieżce optycznej. Gniazda miski rewolwerowej są wycentrowane, aby zachować zgodność z osią optyczną obiektywu i mikroskopu.
Obiektywy
Obiektywy planarno-achromatyczne z korekcją do nieskończoności są przeznaczone do obserwacji w świetle spolaryzowanym. Układ optyczny bez naprężeń sprawia, że dwójłomność pochodzi od preparatu, a nie od elementów optycznych. Przeznaczony do użytku ze szkiełkami nakrywkowymi o grubości 0,17 mm.
Mechanizm regulacji ostrości
Współosiowe pokrętła zgrubnej i precyzyjnej regulacji ostrości są umieszczone po obu stronach dolnej części podstawy. Użytkownik może położyć dłonie na blacie stołu i przyjąć wygodną pozycję podczas prowadzenia obserwacji. Regulacja ostrości jest łatwa i płynna. Konstrukcja mechanizmu regulacji ostrości zapewnia szybką regulację mikroskopu po zmianie badanego obiektu. Z tego powodu pokrętło z blokadą zgrubnej regulacji ostrości jest umieszczone po prawej stronie. Napięcie mechanizmu zgrubnej regulacji ostrości można regulować pierścieniem umieszczonym po lewej stronie.
Stolik
Stolik obraca się o 360°, aby umożliwić obserwację zmian kolorów preparatu w momencie, gdy polaryzator i analizator są ustawione w orientacji krzyżowej. Stolik ma regulację gradacji kąta obrotu. Noniusz umożliwia dokonywanie pomiarów z dokładnością do 0,1°. Stolik można wycentrować za pomocą dwóch śrub, ponieważ analiza obiektu anizotropowego w świetle spolaryzowanym wymaga precyzyjnego wyrównania osi obrotu stolika z osią optyczną mikroskopu.
Źródło oświetlenia
Żarówki halogenowe emitują światło o barwie, która umożliwia komfortową pracę. Żarówka 30 W jest wystarczająco jasna do prowadzenia obserwacji z użyciem obiektywów o powiększeniu od 4 do 100 razy w technice jasnego pola i światła spolaryzowanego.
Oświetlenie światłem przechodzącym
Oświetlenie Köhlera: przysłona pola z możliwością regulacji kondensor Abbego z możliwością centrowania i regulacji wysokości z regulowaną przysłoną aperturową i dodatkową soczewką obrotową. NA = 1,25. Polaryzator z możliwością obrotu o 360°, z czterema kątami obrotu 0°, 90°, 180°, 270° oznaczonymi na skali. Analizator z możliwością obrotu o 360°. Noniusz na analizatorze zapewnia precyzyjny pomiar kątów.
Oświetlenie Köhlera
Oświetlenie Köhlera poprawia jakość obrazu preparatu. Z takim oświetleniem można uzyskać maksymalną rozdzielczość w każdym obiektywie, a także jednolite oświetlenie pola widzenia bez ciemniejszych obszarów przy krawędziach. Obiekt badania jest wyraźnie wyostrzony, a artefakty obrazu są usunięte.
Badanie preparatów w świetle spolaryzowanym
Tuba pośrednia mieści analizator i soczewkę Bertranda, ma również gniazdo na kompensatory. Analizator jest ustawiony na ścieżce światła w celu obserwacji obiektów w świetle spolaryzowanym. Podczas obrotu polaryzatora i analizatora zmienia się kąt polaryzacji. Wzajemnie prostopadłą pozycję można uzyskać, ustawiając obydwa filtry w pozycji „0”. Gdy podstawa mikroskopu obraca się, powierzchnia preparatu w różny sposób odbija światło w zależności od kąta polaryzacji. Soczewka Bertranda jest wykorzystywana do badań konoskopowych. Kompensatory są przeznaczone do wzmacniania kontrastu preparatów o słabej dwójłomności.
Akcesoria
Dostępna jest seria akcesoriów opracowanych specjalnie dla tego mikroskopu. Dodatkowe obiektywy mogą być wykorzystane do obserwacji obiektów o wielkości nawet 0,22 µm. Okulary zwiększają zakres powiększenia mikroskopu. Dodatkowe okulary umożliwią wykorzystanie pełnego potencjału częściej używanego obiektywu. Kamera cyfrowa, która pozwala na wyświetlanie obrazu z mikroskopu na monitorze i przechowywanie plików oraz oprogramowanie, które umożliwia pomiar preparatów w czasie rzeczywistym. Preparat kalibracyjny do pomiaru obiektów, który można łączyć z obiektywem ze skalą lub oprogramowaniem kamery.
Najważniejsze właściwości mikroskopu:
- Badanie anizotropowych preparatów świetle spolaryzowanym i przechodzącym
- Potężny halogenowy oświetlacz światłem przechodzącym 30 W, który zapewnia jasne, naturalne światło
- Soczewka Bertranda do konoskopii i ortoskopii, kompensatory i oświetlenie Köhlera
- Głowica trójokularowa z trzecią tubą do montażu kamery cyfrowej kostka światłodzieląca 100:0 i 0:100
- Obiektywy planarno-achromatyczne bez naprężeń eliminują fałszywe efekty optyczne
- Wygodne dopasowanie gniazd miski rewolwerowej i stolika
- Obrotowy okrągły stolik z noniuszem do precyzyjnego pomiaru kątów
- Szeroki asortyment dodatkowych akcesoriów
Najważniejsze właściwości kamery:
- Do prowadzenia obserwacji mikroskopowych w jasnym polu przy użyciu obiektywów o powiększeniu 4 razy, 10 razy, 20 razy i 40 razy
- Rozdzielczość 21 Mpix: podczas pracy z obiektywami o niskim powiększeniu kamera pozwala dostrzec drobniejsze szczegóły
- 17 kl./s przy maksymalnej rozdzielczości wystarcza do regulacji ostrości
- Do 192 kl./s przy zmniejszonej rozdzielczości do prowadzenia pokazów w klasie, obserwacji poruszających się preparatów, nagrywania filmów ruch preparatu można obserwować bez przeskoków i opóźnień
- Podświetlana kolorowa matryca CMOS SONY Exmor zapewnia niski poziom szumów i wysoką światłoczułość nawet w warunkach słabego oświetlenia. Pozwala uzyskać wyraźniejszy, jaśniejszy i bardziej nasycony kolorami obraz.
- Interfejs USB 3.0 zapewniający szybki i płynny transfer danych
- Oprogramowanie do robienia zdjęć, nagrywania wideo, edycji, wyświetlania zewnętrznego, pomiarów liniowych i kątowych
Zawartość zestawu:
- Kamera cyfrowa MAGUS CBF70 (kamera cyfrowa, przewód USB, instalacyjna płyta CD ze sterownikami i oprogramowaniem, instrukcja obsługi i karta gwarancyjna)
- Podstawa z gniazdem zasilania, źródło światła przechodzącego i kondensor, mechanizm regulacji ostrości, stolik oraz miska rewolwerowa
- Głowica trójokularowa
- Tuba pośrednia z soczewką Bertranda, analizator i gniazdo kompensatora
- Kompensatory: kompensator λ, kompensator λ/4, klin kwarcowy
- Obiektyw planarno-achromatyczny z korekcją do nieskończoności: PL 4x/0,10 WD 21 mm
- Obiektyw planarno-achromatyczny z korekcją do nieskończoności: PL 10x/0,25 WD 5,0 mm
- Obiektyw planarno-achromatyczny z korekcją do nieskończoności: PL 40x/0,65 (z mechanizmem sprężynowym) WD 0,66 mm
- Obiektyw planarno-achromatyczny z korekcją do nieskończoności: PL 60x/0,80 (z mechanizmem sprężynowym) WD 0,46 mm
- Okular 10x/22 mm z dużym odstępem źrenicy wyjściowej (2 szt.)
- Okular 10x/22 mm ze skalą. Wartość skali: 0,1 mm
- Adapter z mocowaniem typu C, 1x
- Klucz imbusowy
- Przewód zasilający
- Osłona przeciwkurzowa
- Instrukcja obsługi i karta gwarancyjna
Dostępne na zamówienie:
- Okular 10x/22 mm z krzyżem
- Okular 12,5x/14 mm (2 szt.)
- Okular 15x/15 mm (2 szt.)
- Okular 20x/12 mm (2 szt.)
- Okular 25x/9 mm (2 szt.)
- Obiektyw planarno-achromatyczny z korekcją do nieskończoności: PL 5x/0,12 WD 26,1 mm
- Obiektyw planarno-achromatyczny z korekcją do nieskończoności: PL 20x/0,4 WD 8,8 mm
- Obiektyw planarno-achromatyczny z korekcją do nieskończoności, fluorescencja: PL 100x/1,25 (z mechanizmem sprężynowym, olejek immersyjny) WD 0,36 mm
- Obiektyw planarno-achromatyczny z korekcją do nieskończoności, fluorescencja: PL 100x/0,8 (z mechanizmem sprężynowym, suchy) WD 2,02 mm
- Mechaniczne mocowanie stolika
- Preparat kalibracyjny
Marka | MAGUS |
Gwarancja, lata | 5 |
EAN | 5905555018515 |
Rozmiar opakowania (dł. x szer. x gł.), cm | 43.1x27.1x63 |
Masa przesyłki, kg | 15.1 |
Głowica | trójokularowa |
Kąt nachylenia głowicy | 30 ° |
Średnica tubusu okularu, mm | 30 |
Soczewki obiektywowe | planarno-achromatyczne z korekcją do nieskończoności, bez naprężeń: PL 4x/0,10 PL 10x/0,25 PL 40x/0,65 PL 60x/0,80 (*opcjonalnie: PL 5x/0,12 PL 20x/0,4 PL 100x/1,25 (olejek immersyjny) PL 100x/0,8 (suchy)) wysokość parafokalna 45 mm, przeznaczone do pracy ze szkiełkami nakrywkowymi o grubości 0,17 mm |
Rewolwer | 5 obiektywów, możliwość centrowania |
Odległość robocza, mm | 21 (4x) 5,0 (10x) 0,66 (40x) 0,46 (60x) 26,1 (5x) 8,8 (20x) 0,36 (100x (olejek immersyjny)) 2,02 (100x (suchy)) |
Rozstaw źrenic, mm | 48 — 75 |
Stolik, mm | Ø150 |
Regulacja dioptrii okularu, dioptrii | ±5 (w lewej tubie) |
Kondensor | kondensor Abbego NA 1,25 z regulowaną przysłoną i obiektywem obrotowym |
Diafragma | regulowana przysłona aperturowa, regulowana przysłona irysowa pola |
Regulacja ostrości | współosiowy, zgrubna regulacja ostrości (21 mm, 39,8 mm/obrót, z pokrętłem blokady i pokrętłem regulacji napięcia) i precyzyjna regulacja ostrości (0,002 mm) |
Regulacja jasności | yes |
Typ źródła oświetlenia | lampa halogenowa: 12V/30W |
Zakres temperatur, °C | 5 — 35 |
Poziom trudności składania i montażu | skomplikowane |
Umiejscowienie źródła oświetlenia | oświetlenie dolne |
Czujnik | SONY Exmor CMOS |
Kolorowa/monochromatyczna | kolorowa |
Megapiksele | 21 |
Maksymalna rozdzielczość, piksele | 5280x3954 |
Rozmiar matrycy | 4/3' (17,4x13,0 mm) |
Rozmiar piksela, µ m | 3.3x3.3 |
Światłoczułość | 399 mV przy 1/30 s |
Współczynnik sygnału/szumu | 0,1 m V przy 1/30 s |
Czas naświetlania | 0,1 ms – 15 s |
Nagrywanie filmów | yes |
Nagrywanie wideo | tak |
Format obrazu | *.jpg, *.bmp, *.png, *.tif |
Zakres widmowy, nm | 380—650 (wbudowany filtr podczerwieni) |
Typ migawki | ERS (przysłona elektroniczna) |
Wymagania systemowe | Windows 8/10/11 (wersje 32-bitowa i 64-bitowa), Mac OS X, Linux, procesor do 2,8 GHz Intel Core 2 lub nowszy, co najmniej 2 GB RAM, gniazdo USB 3.0, napęd CD-ROM, monitor 17-calowy lub większy |
Typ montażu | montaż typu C |
Zasilanie kamery | DC, 5 V, z gniazda USB komputera adapter 12 V, 3 A dla modułu Peltiera |
Zakres temperatury pracy kamery, °C | -10 — 50 |
Zakres wilgotności pracy, % | 30 — 80 |
Oprogramowanie | MAGUS View |
Typ | biologiczny, lekki/optyczny, cyfrowy |
Głowica | Siedentopf |
Okulary | 10х/22 mm, odstęp źrenicy wyjściowej: 10 mm 10х/22 mm ze skalą (*opcjonalnie: 10x/22 mm z krzyżem, 12,5x/14 15x/15 20x/12 25x/9) |
Stolik, mm | obracana w zakresie 360°, centrowanie, podziałka 1° kąta obrotu skala noniusza do pomiaru kątów z dokładnością do 0,1° |
Oświetlenie | halogenowe |
Zasilanie | 220±22 V, 50 Hz, zasilanie sieciowe AC |
Poziom zaawansowania | doświadczeni użytkownicy, profesjonaliści |
Polaryzator | z oznaczeniami 0°, 90°, 180°, 270° na skali możliwość obrotu o 360° |
Tuba pośrednia | wbudowany analizator z możliwością obrotu o 0–360° noniusz do pomiaru kątów z dokładnością do 0,1° soczewka Bertranda gniazdo do montażu kompensatorów |
Kompensator | kompensator λ kompensator λ/4 klin kwarcowy |
Zastosowanie | kliniczne/laboratoryjne |
Metoda badania | jasnego pola, polaryzacja |
Pokrowiec/futerał/torba w zestawie | osłona przeciwkurzowa |
Miejsce montażu | tuba głowicy trójokularowej, tuba okularu zamiast okularu |
Format plików wideo | format wyjściowy:*.wmv, *.avi, *.h264 (Windows 8 i późniejsze wersje),* h265 (Windows 10 i późniejsze wersje) |
Interfejs komputera | USB 3.0, 5 Gb/s |
Korpus | trwałe aluminium |
Opcje programowalne | rozmiar obrazu, jasność, czas ekspozycji |
Liczba klatek na sekundę, kl./s przy rozdzielczości | 17 przy 5280x3954, 192 przy 584x438, 67 przy 1760x1316, 56 przy 2640x1976, 17 przy 3952x3952 |
Balans bieli | ręczna, automatyczne |
Czas ekspozycji | ręczna, automatyczne |