sklep@zzoom.pl
+48 601-962-449
🚚 Wysyłka do 48h - od 350 zł GRATIS!
☞ Rabaty przy większych zamówieniach
💰 Możliwe zakupy na raty
Producenci
Promocje
Lornetka Omegon Argus 25x100
Lornetka Omegon Argus 25x100

3 999,00 zł

Cena regularna: 4 790,00 zł

Najniższa cena: 4 790,00 zł
szt.
Cyfrowy monokular noktowizyjny Discovery Night ML10 ze statywem
Cyfrowy monokular noktowizyjny Discovery Night ML10 ze statywem

649,00 zł

Cena regularna: 797,95 zł

Najniższa cena: 649,00 zł
szt.
Mikroskop stereoskopowy Bresser Biorit ICD CS LED 10x-20x
Mikroskop stereoskopowy Bresser Biorit ICD CS LED 10x-20x

1 679,00 zł

Cena regularna: 1 859,00 zł

Najniższa cena: 1 679,00 zł
szt.
Lornetka Bresser Pirsch 8x42
Lornetka Bresser Pirsch 8x42

1 299,00 zł

Cena regularna: 1 399,00 zł

Najniższa cena: 1 299,00 zł
szt.
Teleskop Discovery Sky T50 z książką
Teleskop Discovery Sky T50 z książką

239,00 zł

Cena regularna: 299,00 zł

Najniższa cena: 239,00 zł
szt.
Lornetka astronomiczna Omegon Zoomstar 15-45x80
Lornetka astronomiczna Omegon Zoomstar 15-45x80

1 289,00 zł

Cena regularna: 1 379,00 zł

Najniższa cena: 1 289,00 zł
Luneta Discovery Range 70
Luneta Discovery Range 70

419,00 zł

Cena regularna: 469,00 zł

Najniższa cena: 419,00 zł
szt.
Lornetka cyfrowa Levenhuk Atom Digital DB10 LCD
Lornetka cyfrowa Levenhuk Atom Digital DB10 LCD

389,00 zł

Cena regularna: 419,00 zł

Najniższa cena: 389,00 zł
szt.

Mikroskop fluorescencyjny cyfrowy MAGUS Lum D400L LCD

Dostępność: Dostępny na zamówienie
Cena: 23 999,00 zł 23999.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do ulubionych

Opis

Mikroskop fluorescencyjny MAGUS Lum 400L może być używany do dwóch technik mikroskopii: fluorescencyjnej w świetle odbitym i jasnego pola w świetle przechodzącym. Po wyposażeniu mikroskopu w dodatkowe akcesoria można prowadzić badania w świetle spolaryzowanym, a także stosować techniki ciemnego pola i kontrastu fazowego. Mikroskop może służyć do badań i diagnostyki laboratoryjnej w dziedzinie medycyny, farmakologii, kryminalistyki, biotechnologii, weterynarii itp.

Kamera cyfrowa

MAGUS CHD40 to cyfrowa kamera HDMI z trzema interfejsami wideo i automatycznym przełączaniem między jakością 4K i Full HD w zależności od rozdzielczości monitora. Kamera ma matrycę 8 MP i zapewnia realistyczne obrazy w rozdzielczości 4K (3840x2160 pikseli) w przypadku połączenia przez HDMI lub USB 3.0. Po podłączeniu przez Wi-Fi obraz ma jakość Full HD (1920x1080 pikseli). Kamera ma interfejs HDMI do bezpośredniego podłączenia do telewizora, monitora lub projektora. W tym trybie kamera działa autonomicznie bez połączenia z komputerem. Interfejs HDMI zapewnia wysoką i stabilną szybkość transferu z kamery na ekran zewnętrzny. Kamerę można podłączyć do komputera przez Wi-Fi lub USB 3.0. Wideo jest nagrywane z prędkością 30 kl./s. Kamera łączy dużą liczbę klatek na sekundę z wysoką przepustowością HDMI. Dzięki temu filmy są żywe, bez zawieszania się i przerw między klatkami. Przy maksymalnej rozdzielczości obraz jest bardzo szczegółowy, poruszające się obiekty są widoczne bez błędów, a ruch obiektów jest wyświetlany bez opóźnień.

Monitor

Monitor MAGUS MCD40 służy do pracy z systemem wizualizacji mikroskopu MAGUS. Jest on podłączany do kamery zamontowanej w mikroskopie w celu wyświetlania obrazów w czasie rzeczywistym. Monitor obsługuje kamery HDMI MAGUS o rozdzielczości 4K. Przekątna ekranu wynosi 13,3 cala. Matryca IPS zapewnia jasny obraz o dużych kątach widzenia. Patrzenie na wyświetlacz pod kątem nie powoduje zniekształcenia odwzorowania kolorów. Wyświetlacz można umieścić na składanym stojaku na stole lub półce albo zamontować bezpośrednio na kamerze lub statywie mikroskopu.

Układ optyczny

Głowica trójokularowa zawiera dwie tuby okularów do obserwacji i tubę głowicy trójokularowej do mocowania kamery cyfrowej (sprzedawanej oddzielnie). Tuby okularów można obracać o 360°, co ułatwia dostosowanie ich do wzrostu użytkownika oraz zwiększa wygodę obserwacji. Okulary są nachylone pod kątem 30°.

Miska rewolwerowa na 5 obiektywów jest zwrócona do wewnątrz – użytkownik widzi obiektyw umieszczony na ścieżce optycznej. Zestaw zawiera cztery obiektywy planarno-achromatyczne z korekcją do nieskończoności: trzy do obserwacji techniką jasnego pola i jeden do obserwacji techniką fluorescencyjną. Po zainstalowaniu wszystkich obiektywów w misce rewolwerowej jedno gniazdo pozostaje wolne. Służy ono do regulacji położenia oświetlacza światłem odbitym. Można również zainstalować opcjonalny obiektyw, aby uzyskać dodatkowe powiększenie.

Oświetlenie

Światło odbite – cztery diody LED o mocy 5 W. Każda dioda ma określony zakres fal: niebieski (B), zielony (G), fioletowy (V) i ultrafioletowy (UV). Aby wybrać diodę LED, należy obrócić pierścień. Zaletą oświetlenia LED jest to, że diody LED szybko się włączają i wyłączają, co ułatwia przełączanie między technikami jasnego pola i fluorescencyjną. Diody LED nie nagrzewają się, nie potrzebują radiatora, a ich okres eksploatacji wynosi 50 000 godzin bez konieczności wymiany. Fluorescencja oparta na diodach LED jest łatwą w utrzymaniu i bezpieczną techniką mikroskopii, dlatego jest zalecana do stosowania w szkołach i na uniwersytetach.

Światło przechodzące jest wytwarzane przez diodę LED 3 W. Jej żywotność również wynosi 50 000 godzin. Układ oświetlenia zawiera również kondensor. Kondensor ma wolne miejsce na suwak ciemnego pola lub suwak kontrastu fazowego. Suwak to łatwy i szybki sposób na zmianę techniki obserwacji mikroskopowej bez konieczności zmiany kondensora.

Oświetlenie Köhlera można skonfigurować zarówno przy obserwacji w świetle przechodzącym, jak i odbitym. Badany obiekt jest ostry, a artefakty obrazu są usuwane. Nie ma zaciemnienia na krawędziach, a granicę rozdzielczości można osiągnąć przy każdym obiektywie.

Stolik i mechanizm regulacji ostrości

Stolik mikroskopu ma zdejmowany uchwyt do preparatów, który można usunąć w celu ręcznego skanowania. Stolik nie ma mechanizmu zapadkowego pozycjonowania osi. W związku z tym wymaga mniej miejsca do pracy. Na stoliku można zainstalować czarną płytkę stolika, aby wyeliminować przypadkowe refleksy ze źródła światła przechodzącego podczas obserwacji w świetle odbitym.

Pokrętła zgrubnej i precyzyjnej regulacji ostrości są umieszczone w podstawie mikroskopu po obu stronach. Zgrubna regulacja ostrości ma pokrętło blokady i regulację napięcia.

Akcesoria

Dostępna jest szeroka gama akcesoriów kompatybilnych z mikroskopem MAGUS Lum 400L, które można wykorzystać do rozszerzenia jego możliwości. Obejmuje ona okulary, obiektywy, urządzenia do ciemnego pola, światła spolaryzowanego i kontrastowo-fazowe, a także kamery cyfrowe i preparaty kalibracyjne.

Najważniejsze właściwości mikroskopu:

 • Badanie preparatów w świetle odbitym przy użyciu techniki mikroskopii fluorescencyjnej oraz w świetle przechodzącym przy użyciu techniki mikroskopii jasnego pola
 • Obiektywy planarno-achromatyczne z korekcją do nieskończoności: trzy obiektywy jasnego pola, jeden obiektyw fluorescencyjny
 • Głowica trójokularowa z możliwością obrotu o 360° oraz trzecia tuba do mocowania kamery cyfrowej
 • Cztery diody LED o różnych zakresach fal: niebieskim (B), zielonym (G) fioletowym (V) i ultrafioletowym (UV)
 • Światło przechodzące 3 W LED, oświetlenie Köhlera w świetle przechodzącym i odbitym
 • Stolik bez mechanizmu zapadkowego pozycjonowania osi, zdejmowany uchwyt do preparatów
 • Szeroka gama akcesoriów, w tym urządzenia do ciemnego pola, światła spolaryzowanego i kontrastowo-fazowe

Najważniejsze właściwości kamery:

 • Kamera działa autonomicznie, bez połączenia z komputerem, i za pośrednictwem interfejsu HDMI. Możliwość podłączenia do komputera za pośrednictwem Wi-Fi i interfejsu USB 3.0.
 • Automatyczne przełączanie między jakością obrazu 4K i Full HD w zależności od rozdzielczości monitora
 • 30 kl./s przy obserwacji ruchomych preparatów, rejestrowaniu wideo i przesuwaniu preparatu bez szarpnięć i opóźnień
 • Podświetlana kolorowa matryca CMOS SONY Exmor/Starvis zapewnia niski poziom szumów i wysoką światłoczułość nawet w warunkach słabego oświetlenia. Pozwala uzyskać wyraźniejszy, jaśniejszy i bardziej nasycony kolorami obraz.
 • Oprogramowanie do robienia zdjęć, nagrywania wideo, edycji, funkcji wyświetlania zewnętrznego, pomiarów liniowych i kątowych

Zawartość zestawu:

 • Kamera cyfrowa MAGUS CHD40 (kamera cyfrowa,przewód HDMI (1,5 m), przewód USB 3.0 (1,5 m), mysz USB, karta pamięci SD 32 GB, adapter Wi-Fi USB (2 szt.), zasilacz sieciowy 12 V/1 A (Euro), instalacyjna płyta CD ze sterownikami i oprogramowaniem, instrukcja obsługi i karta gwarancyjna)
 • Monitor LCD MAGUS MCD40
 • Podstawa z gniazdem zasilania, źródło światła przechodzącego i kondensor, mechanizm regulacji ostrości, stolik oraz miska rewolwerowa
 • Oświetlacz światłem odbitym
 • Lampa z diodami LED
 • Głowica trójokularowa
 • Obiektyw planarno-achromatyczny z korekcją do nieskończoności: PL 4x/0,10 WD 19,8 mm
 • Obiektyw planarno-achromatyczny z korekcją do nieskończoności: PL 10x/0,25 WD 5,0 mm
 • Obiektyw planarno-achromatyczny z korekcją do nieskończoności, fluorescencja: PL FL 40x/0,85 (z mechanizmem sprężynowym) WD 0,42 mm
 • Obiektyw planarno-achromatyczny z korekcją do nieskończoności, fluorescencja: PL 100x/ 1,25 (z mechanizmem sprężynowym, olejowy) WD 0,36 mm
 • Okular 10x/22 mm z dużym odstępem źrenicy wyjściowej (2 szt.)
 • Osłona UV
 • Adapter z mocowaniem typu C, 1x
 • Klucz imbusowy
 • Zasilanie oświetlacza światłem odbitym LED
 • Przewód zasilający
 • Przewód zasilający oświetlacza światłem odbitym
 • Osłona przeciwkurzowa
 • Instrukcja obsługi i karta gwarancyjna

Dostępne na zamówienie:

 • Okular 10x/22 mm ze skalą
 • Okular 12,5x/14 mm (2 szt.)
 • Okular 15x/15 mm (2 szt.)
 • Okular 20x/12 mm (2 szt.)
 • Okular 25x/9 mm (2 szt.)
 • Obiektyw planarno-achromatyczny z korekcją do nieskończoności, fluorescencja: PL FL 10x/0,35 WD 2,37 mm
 • Obiektyw planarno-achromatyczny z korekcją do nieskończoności: PL 60x/0,80 ∞/0,17 WD 0,46 mm
 • Urządzenie kontrastowo-fazowe
 • Kondensor ciemnego pola
 • Immersyjny kondensor ciemnego pola
 • Suwak ciemnego pola
 • Urządzenia do polaryzacji
 • Preparat kalibracyjny
MarkaMAGUS
Gwarancja, lata5
EAN5905555018195
Rozmiar opakowania (dł. x szer. x gł.), cm45.2x30.2x96
Masa przesyłki, kg17.25
Głowicatrójokularowa
Kąt nachylenia głowicy30 °
Średnica tubusu okularu, mm30
Soczewki obiektywoweobiektywy planarno-achromatyczne z korekcją do nieskończoności i fluorescencyjne: PL 4x/0,10, PL 10x/0,25, PL FL 40x/0,85, PL 100x/1,25 (olejowy) odległość parafokalna 45 mm (*opcjonalnie: PL FL 10x/0,35, PL 60x/0,80 ∞/0,17)
Rewolwer5 obiektywów
Odległość robocza, mm19,8 (4x) 5,0 (10x) 0,42 (FL 40x) 0,36 (100x) 2,37 (FL 10x) 0,46 (60x)
Rozstaw źrenic, mm48 — 75
Stolik, mm180x150
Zakres ruchu stolika, z użyciem mechanizmu ustawiania ostrości, mm75/50
Kondensorkondensor Abbego, N.A. 1,25, regulacja centralna, regulacja wysokości, regulowana przysłona aperturowa, gniazdo suwaka ciemnego pola i suwaka kontrastu fazowego, mocowanie płetwowe
Diafragmaregulowana przysłona aperturowa, regulowana przysłona irysowa pola
Regulacja ostrościwspółosiowy, zgrubna regulacja ostrości (21 mm, 39,8 mm/obrót, z pokrętłem blokady i pokrętłem regulacji napięcia) i precyzyjna regulacja ostrości (0,002 mm)
Regulacja jasnościyes
Typ źródła oświetleniaświatło odbite: 4 diody LED o różnych długościach fali światła, 5 W światło przechodzące: 3 W LED
Poziom trudności składania i montażuskomplikowane
Moduł fluorescencyjnyfiltry: ultrafioletowy (UV), fioletowy (V), niebieski (B), zielony (G)
Filtr fluorescencyjny: typ filtra, długość fali wzbudzenia/zwierciadło dichroiczne/długość fali emisji ultrafioletowy (UV), 320–380 nm/420 nm/435 nm fioletowy (V), 380–415 nm/460 nm/475 nm niebieski (B), 410–490 nm/505 nm/515 nm zielony (G), 475–550 nm/580 nm/595 nm
Umiejscowienie źródła oświetleniapodwójne
CzujnikSony Exmor/Starvis CMOS
Kolorowa/monochromatycznakolorowa
Megapiksele8
Maksymalna rozdzielczość, piksele3840x2160
Rozmiar matrycy1/1,2' (11,14x6,26 mm)
Rozmiar piksela, µ m2.9x2.9
Światłoczułość1028 mV z 1/30 s
Współczynnik sygnału/szumu0,13 mV przy 1/30 s
Czas naświetlania0,14 ms – 1000 ms
Nagrywanie filmówyes
Format obrazu*.jpg, *.tif
Zakres widmowy, nm380—650 (wbudowany filtr podczerwieni)
Typ migawkiERS (przysłona elektroniczna)
Wymagania systemoweWindows 8/10/11 (wersje 32-bitowa i 64-bitowa), Mac OS X, Linux, procesor do 2,8 GHz Intel Core 2 lub nowszy, co najmniej 4 GB RAM, gniazdo USB 2.0, napęd CD-ROM, monitor 19-calowy lub większy
Typ montażumontaż typu C
Zasilanie kameryzasilacz prądu stałego 12 V, 1 A
Zakres temperatury pracy kamery, °C-10 — 50
Zakres wilgotności pracy, %30 — 80
Typbiologiczny, lekki/optyczny, cyfrowy
Głowicagłowica typu gemel (Siedentopf, obracana w zakresie 360°)
Okulary10x/22 mm, odstęp źrenicy wyjściowej: 10 mm (*opcjonalnie: 10x/22 mm ze skalą, 12,5x/14 15x/15 20x/12 25x/9)
Stolik, mmdwuosiowy stolik mechaniczny, bez mechanizmu zapadkowego pozycjonowania osi
OświetlenieLED, fluorescencyjne
Zasilanie85–265 V, 50/60 Hz
Możliwość podłączenia dodatkowych urządzeńurządzenie do kontrastu fazowego (kondensor i obiektywy), kondensor ciemnego pola (obserwacje metodą suchą i olejku immersyjnego), urządzenia do polaryzacji (polaryzator i analizator), suwak ciemnego pola
Poziom zaawansowaniadoświadczeni użytkownicy, profesjonaliści
Zastosowaniekliniczne/laboratoryjne
Metoda badaniajasnego pola, fluorescencja
Pokrowiec/futerał/torba w zestawieosłona przeciwkurzowa
Złącza interfejsuWi-Fi, HDMI 1,4, USB 3.0
Karta pamięciSD do 32 GB
Możliwość podłączenia dodatkowych urządzeńmysz komputerowa (USB), pamięć flash (USB), adapter Wi-Fi (USB)
Liczba klatek na sekundę, kl./s przy rozdzielczości30 przy 3840x2160 (HDMI) , 30 przy 1920x1080 (Wi-Fi) , 30 przy 3840x2160 (USB 3.0)
Miejsce montażutuba głowicy trójokularowej, tuba okularu zamiast okularu
Format plików wideo*.h264/*.h265, *.mp4
Korpusstop aluminium CNC
OprogramowanieHDMI: wbudowane USB: MAGUS View
Specyfikacje zasilacza DCwejście: napięcie AC 100–240 V, 50/60 Hz, wyjście: napięcie DC 12 V/1 A

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
ZZoom.pl - sprzęt optyczny i obeserwacyjny
Sklep internetowy Shoper.pl