sklep@zzoom.pl
+48 601-962-449
🚚 Wysyłka do 48h - od 350 zł GRATIS!
☞ Rabaty przy większych zamówieniach
💰 Możliwe zakupy na raty
Producenci
Promocje
Monokular maskujący z celownikiem Levenhuk Camo Pine 10x56
Monokular maskujący z celownikiem Levenhuk Camo Pine 10x56

349,00 zł

Cena regularna: 375,00 zł

Najniższa cena: 375,00 zł
szt.
Monokular maskujący z celownikiem Levenhuk Camo Dots 10x56
Monokular maskujący z celownikiem Levenhuk Camo Dots 10x56

349,00 zł

Cena regularna: 375,00 zł

Najniższa cena: 375,00 zł
szt.

Mikroskop fluorescencyjny MAGUS Lum 400L

Dostępność: Dostępny na zamówienie
Cena: 20 499,00 zł 20499.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do ulubionych
Ocena: 0
Producent: Magus
Kod produktu: 82905

Opis

Mikroskop jest przeznaczony do badania preparatów przy użyciu techniki mikroskopii fluorescencyjnej w świetle odbitym i techniki jasnego pola w świetle przechodzącym. Dodatkowe wyposażenie umożliwia prowadzenie obserwacji mikroskopowej techniką ciemnego pola polaryzacyjną i kontrastu fazowego. Mikroskopia fluorescencyjna opiera się na zdolności niektórych substancji do świecenia pod wpływem światła z określonego pasma widma. Preparaty są wystawione na działanie niewidzialnego krótkofalowego światła ultrafioletowego, fioletowego, niebieskiego lub zielonego. Długość fali emitowanego światła będzie większa niż długość fali światła wzbudzającego. Preparat świeci odpowiednio na niebiesko, cyjanowo, zielono-żółto lub czerwono. Niektóre preparaty świecą same, natomiast inne świecą po zastosowaniu barwników fluorescencyjnych. Mikroskop fluorescencyjny jest używany do badania patogenów gruźlicy, chlamydii, wścieklizny, opryszczki i innych chorób. Mikroskop może być również wykorzystywany do analizy DNA i chromosomów, rozmazów szpiku kostnego i krwi, badań kryminalistycznych i farmakologicznych, badań weterynaryjnych oraz inspekcji sanitarnych i epidemiologicznych.

Głowica mikroskopu

Głowica trójokularowa z układem optycznym z korekcją do nieskończoności. Tuby okularów z możliwością obrotu o 360°. Użytkownik może dostosować odstęp źrenicy wyjściowej w okularze do odpowiedniej dla siebie wysokości. W tubie głowicy trójokularowej można zamocować kamerę cyfrową.

Miska rewolwerowa

Pięć obiektywów. Wolne gniazdo jest wykorzystywane do centrowania źródła światła odbitego. W wolnym gnieździe można również zainstalować dodatkowy obiektyw, który zwiększa zakres powiększenia. Miska rewolwerowa z obiektywami jest zwrócona do wewnątrz – użytkownik widzi obiektyw umieszczony na ścieżce optycznej, a przestrzeń nad stolikiem jest wolna.

Obiektywy

Obiektywy planarno-achromatyczne z korekcją do nieskończoności i obiektywy planarno-fluorytowe z korekcją do nieskończoności. Standardowa konfiguracja obejmuje obiektywy 4x, 10x i 100x do obserwacji techniką jasnego pola oraz obiektyw 40x do mikroskopii fluorescencyjnej.

Mechanizm regulacji ostrości

Pokrętła zgrubnej i precyzyjnej regulacji ostrości są umieszczone w podstawie mikroskopu po obu stronach. Użytkownik może położyć dłonie na blacie stołu i przyjąć wygodną pozycję podczas prowadzenia obserwacji. Regulacja ostrości jest łatwa i płynna. Po prawej stronie jest pokrętło blokady zgrubnej regulacji ostrości do dokonywania szybkich poprawek po zmianie preparatu. Po lewej stronie jest pierścień regulacyjny napięcia mechanizmu zgrubnej regulacji ostrości umożliwiający dodatkową korektę.

Stolik

Stolik nie ma mechanizmu zapadkowego pozycjonowania osi X, co poprawia ergonomię. Stolik mechaniczny z mechanizmem napędzanym paskiem umożliwia płynny ruch obiektu. Uchwyt na preparaty jest zamocowany dwoma śrubami i można go zdemontować w celu ułatwienia obsługi przyrządu. W przypadku obserwacji w świetle odbitym na stoliku należy umieścić czarną płytkę, aby usunąć przypadkowe światło.

Oświetlacz światłem odbitym

Źródło światła wzbudzającego fluorescencję: lampy LED o mocy 5 W w czterech zakresach fal: niebieskim (B), zielonym (G), fioletowym (V) i ultrafioletowym (UV). Lampy LED można zmieniać, obracając pierścień. Lampy LED natychmiast osiągają pełną jasność, nie nagrzewają się podczas długotrwałego użytkowania i szybko wyłączają się w razie potrzeby. Ułatwia to przełączanie się z techniki jasnego pola na fluorescencję i z powrotem. Żywotność lamp LED wynosi 50 000 godzin. Zaleca się wybór mikroskopu fluorescencyjnego z lampami LED do celów edukacyjnych jako najbezpieczniejszej i wymagającej niewielkiej konserwacji opcji.

Oświetlenie Köhlera w świetle odbitym i przechodzącym

Ustawienie oświetlenia Köhlera zwiększa jakość obrazu preparatu. Dzięki takiemu oświetleniu można uzyskać maksymalną rozdzielczość w każdym obiektywie i równomierne oświetlenie pola widzenia bez zaciemnień na krawędziach. Badany obiekt jest ostry, a artefakty obrazu są usuwane.

Kondensor

Kondensor ma wolne miejsce na suwak ciemnego pola lub suwak kontrastu fazowego. Zastosowanie suwaka oszczędza czas podczas zmiany techniki obserwacji mikroskopowych w świetle przechodzącym.

Źródło światła przechodzącego

Oświetlacz światłem przechodzącym jest wyposażony w lampę LED 3 W. Temperatura barwowa nie zmienia się podczas regulacji jasności. Oświetlenie LED ma żywotność wynoszącą 50 000 godzin.

Akcesoria

Dostępny jest asortyment akcesoriów przeznaczonych do tego mikroskopu. Opcjonalne obiektywy zapewniają dodatkowe powiększenie. Opcjonalny obiektyw fluorytowy 10x/0,35 służy do rejestrowania obrazu preparatu z rozdzielczością 0,5 μm w dużym polu widzenia. Okulary zwiększające zakres powiększenia mikroskopu. Opcjonalne okulary umożliwiają maksymalne wykorzystanie potencjału najczęściej używanego obiektywu. Urządzenie do kontrastu fazowego, kondensor ciemnego pola i urządzenie polaryzacyjne poszerzają zakres dostępnych technik obserwacji mikroskopowych, dzięki czemu można badać preparaty niewidoczne w jasnym polu lub świetle fluorescencyjnym. Kamera cyfrowa, która wyświetla obraz mikroskopowy na monitorze i przechowuje pliki oraz oprogramowanie, które wykonuje pomiary preparatów w czasie rzeczywistym. Preparat kalibracyjny do pomiaru obiektów, który można łączyć z obiektywem ze skalą lub oprogramowaniem kamery.

Najważniejsze właściwości:

 • Badanie preparatów emitujących fluorescencję pod wpływem światła wzbudzającego
 • Techniki obserwacji mikroskopowych: fluorescencja w świetle odbitym, jasne pole w świetle przechodzącym
 • Głowica trójokularowa z regulowanym odstępem źrenicy wyjściowej i pionową tubą do zamontowania kamery cyfrowej
 • Oświetlacz światłem odbitym: cztery lampy LED 5 W o różnych długościach fali
 • Filtry fluorescencyjne: ultrafioletowy (UV), fioletowy (V), niebieski (B), zielony (G)
 • Oświetlacz światłem przechodzącym: energooszczędna lampa LED o mocy 3 W i żywotności do 50 000 godzin
 • Oświetlenie Köhlera w świetle odbitym i przechodzącym
 • Stolik prosty bez mechanizmu zapadkowego pozycjonowania osi
 • Szeroka gama kompatybilnych opcjonalnych akcesoriów

Zawartość zestawu:

 • Podstawa z gniazdem zasilania, źródło światła przechodzącego i kondensor, mechanizm regulacji ostrości, stolik oraz miska rewolwerowa
 • Oświetlacz światłem odbitym
 • Lampa z diodami LED
 • Głowica trójokularowa
 • Obiektyw planarno-achromatyczny z korekcją do nieskończoności: PL 4x/0,10 WD 19,8 mm
 • Obiektyw planarno-achromatyczny z korekcją do nieskończoności: PL 10x/0,25 WD 5,0 mm
 • Obiektyw planarno-achromatyczny z korekcją do nieskończoności, fluorescencja: PL FL 40x/0,85 (z mechanizmem sprężynowym) WD 0,42 mm
 • Obiektyw planarno-achromatyczny z korekcją do nieskończoności, fluorescencja: PL 100x/ 1,25 (z mechanizmem sprężynowym, olejowy) WD 0,36 mm
 • Okular 10x/22 mm z dużym odstępem źrenicy wyjściowej (2 szt.)
 • Osłona UV
 • Adapter z mocowaniem typu C, 1x
 • Klucz imbusowy
 • Zasilanie oświetlacza światłem odbitym LED
 • Przewód zasilający
 • Przewód zasilający oświetlacza światłem odbitym
 • Osłona przeciwkurzowa
 • Instrukcja obsługi i karta gwarancyjna

Dostępne na zamówienie:

 • Okular 10x/22 mm ze skalą
 • Okular 12,5x/14 mm (2 szt.)
 • Okular 15x/15 mm (2 szt.)
 • Okular 20x/12 mm (2 szt.)
 • Okular 25x/9 mm (2 szt.)
 • Obiektyw planarno-achromatyczny z korekcją do nieskończoności, fluorescencja: PL FL 10x/0,35 WD 2,37 mm
 • Obiektyw planarno-achromatyczny z korekcją do nieskończoności: PL 60x/0,80 ∞/0,17 WD 0,46 mm
 • Urządzenie kontrastowo-fazowe
 • Kondensor ciemnego pola
 • Immersyjny kondensor ciemnego pola
 • Suwak ciemnego pola
 • Urządzenia do polaryzacji
 • Kamera cyfrowa
 • Preparat kalibracyjny
MarkaMAGUS
Gwarancja, lata5
EAN5905555018171
Rozmiar opakowania (dł. x szer. x gł.), cm45.2x30.2x96
Masa przesyłki, kg14.5
Głowicatrójokularowa
Soczewki obiektywoweplanarno-achromatyczne z korekcją do nieskończoności i planarno-achromatyczne z korekcją do nieskończoności, fluorescencyjne: PL 4x/0,10 PL 10x/0,25 PL FL 40x/0,85 PL 100x/1,25 (olejek) odległość parafokalna: 45 mm (*optional: PL FL 10x/0,35 PL 60x/0,80 ∞/0,17)
Rewolwer5 obiektywów
Odległość robocza, mm19,8 (4x) 5,0 (10x) 0,42 (FL 40x) 0,36 (100x) 2,37 (FL 10x) 0,46 (60x)
Rozstaw okularów, mm48 — 75
Stolik, mm180x150
Zakres ruchu stolika, z użyciem mechanizmu ustawiania ostrości, mm75/50
Kondensorkondensor Abbego, N.A. 1,25, regulacja centralna, regulacja wysokości, regulowana przysłona aperturowa, gniazdo suwaka ciemnego pola i suwaka kontrastu fazowego, mocowanie płetwowe
Diafragmaregulowana przysłona aperturowa, regulowana przysłona irysowa pola
Regulacja ostrościwspółosiowy, zgrubna regulacja ostrości (21 mm, 39,8 mm/obrót, z pokrętłem blokady i pokrętłem regulacji napięcia) i precyzyjna regulacja ostrości (0,002 mm)
Regulacja jasnościyes
Typ źródła oświetleniaświatło odbite: 4 diody LED o różnych długościach fali światła, 5 W światło przechodzące: 3 W LED
Poziom trudności składania i montażuskomplikowane
Moduł fluorescencyjnyfiltry: ultrafioletowy (UV), fioletowy (V), niebieski (B), zielony (G)
Filtr fluorescencyjny: typ filtra, długość fali wzbudzenia/zwierciadło dichroiczne/długość fali emisji ultrafioletowy (UV), 320–380 nm/420 nm/435 nm fioletowy (V), 380–415 nm/460 nm/475 nm niebieski (B), 410–490 nm/505 nm/515 nm zielony (G), 475–550 nm/580 nm/595 nm
Umiejscowienie źródła oświetleniapodwójne
Średnica tubusu okularu, mm30
Typbiologiczny, lekki/optyczny
Głowicagłowica typu gemel (Siedentopf, obracana w zakresie 360°)
Kąt nachylenia głowicy30 °
Okulary10x/22 mm, odstęp źrenicy wyjściowej: 10 mm (*opcjonalnie: 10x/22 mm ze skalą, 12,5x/14 15x/15 20x/12 25x/9)
Stolik, mmdwuosiowy stolik mechaniczny, bez mechanizmu zapadkowego pozycjonowania osi
OświetlenieLED, fluorescencyjne
Zasilanie85–265 V, 50/60 Hz
Możliwość podłączenia dodatkowych urządzeńurządzenie do kontrastu fazowego (kondensor i obiektywy), kondensor ciemnego pola (obserwacje metodą suchą i olejku immersyjnego), urządzenia do polaryzacji (polaryzator i analizator), suwak ciemnego pola
Poziom zaawansowaniadoświadczeni użytkownicy, profesjonaliści
Zastosowaniekliniczne/laboratoryjne
Metoda badaniajasnego pola, fluorescencja
Pokrowiec/futerał/torba w zestawieosłona przeciwkurzowa

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
ZZoom.pl - sprzęt optyczny i obeserwacyjny
Sklep internetowy Shoper.pl